Skip to content

Tereza Mašková si splní svůj velký sen. V O2 areně si zazpívá se svými idoly, kapelou Il Volo

Italské mezinárodně uznávané operní pop trio Il Volo letos konečně míří do Česka. Jejich první český koncert se uskuteční 10. října 2023 v O2 areně a slibuje jedinečnou show plnou vášně a nezapomenutelných písních. Velkou fanynkou kapely, která sestává z tenoristů Piera Barone, Ignazia Boschetta a barytonisty Gianluca Ginoble, je také zpěvačka Tereza Mašková, proto jí udělalo nesmírnou radost, když si ji kapela vybrala, aby si s nimi v pražské hale zazpívala jednu z jejich skladeb.

„Pořád nemohu uvěřit, že se to stane. Moc si toho vážím a mám z toho upřímnou radost. Vzpomínám si, když mi bylo asi tak patnáct nebo šestnáct let a říkala jsem mamce, že jednou si s nimi zazpívám, a to se mi teď splní, hrozně moc se na to těším,“ usmívá se Tereza Mašková, která k italské hudbě vždycky tíhla. „Andrea Bocceli, Luciano Pavarotti a podobní umělci jsou v mém playlistu pořád. Il Volo jsem objevila náhodou na Youtube, kde byli v nějaké pěvecké soutěži a už tam mě úplně dostali. Jejich hlasy, to je prostě balzám na duši. A od té doby je poslouchám, sleduji jejich cestu a hrozně moc jim fandím,“ říká zpěvačka.

Mašková si s Il Volo zazpívá jejich song Canzone per te a už teď se na vysněné vystoupení připravuje. „Jsem ráda, že si budu moc zazpívat zrovna tuhle píseň, protože patří k mým oblíbeným. Poslouchám ji teď ještě víc a našla jsem si učitele italštiny, který mi pomůže se správnou výslovností. Ať si neudělám ostudu,“ doplňuje s úsměvem Tereza, kterou čeká opravdu nabitý podzim. Kromě koncertu s Il Volo ještě trénuje na Stardance a připravuje se na svůj první velký koncert v pražské Lucerně.

„Vystupovat v Praze byl náš dlouholetý sen, podíváme se tam úplně poprvé i soukromě. Moc se těšíme, až budeme moci naši show předvést českému publiku a také na Terezu, má krásný hlas,“ říká tenorista Il Volo Piero Barone.

Skupina se dala dohromady v roce 2009 během účasti všech zpěváků v televizní talentové soutěži Ti lascio una canzone na italské televizi. Následně zaznamenala raketový vzestup na mezinárodní scéně, kde se proslavila svým jedinečným stylem, který kombinuje tradiční italskou operu s moderními popovými prvky, často označovaným jako popera. Jejich repertoár zahrnuje klasické italské písně, ale také modernější skladby.

V průběhu své kariéry skupina vydala několik úspěšných alb, které byly oceněné i na mezinárodní úrovni. Poslední album je věnováno Ennio Moriconemu. Jedním z největších úspěchů italského tria bylo vítězství na prestižním hudebním festivalu Sanremo v roce 2015 s písní Grande Amore. Tento triumf jim otevřel dveře k účasti v Eurovision Song Contest stejného roku, kde obsadili třetí místo.