Skip to content

Sinplus vydávají nové EP. Přináší čerstvé kytarové riffy a přímočaré rytmy

Švýcarské rockové duo Sinplus, které znají čeští fanoušci i z velkých tuzemských festivalů a rádií, přichází s novým EP „Waiting for the Dawn“. Bratři Gabriel a Ivan Broggini s ním zahajují nové období kapely, která vyvrcholí novým albem. Skupina, jež má na svém kontě několik cen a nominací, včetně MTV Europe Music, ho plánuje vydat na jaře 2023.  Pod pěti písničkovou kolekcí, která je směsí alternativního rocku, post-punku a nové vlny, je podepsaný producent Matteo Bassi. 

Nahrávku otevírá zkreslenými kytarami „Dark Horse Running“ a následuje „Wildflower“, jež odkazuje na legendární anarchistickou kolonii v Alpách. Další „Waiting for the Dawn“ upoutá silnou melodií a následující „Not Afraid“ zase hypnotickou atmosférou. EP uzavírá cover „Need To Believe“ od legendární švýcarské rockové kapely Gotthard.  

První roky kariéry Sinplus byly plné milníků: hráli po celé Evropě, vyhráli cenu MTV EMA a dokonce reprezentovali Švýcarsko na Eurovision Song Contest. To vše vyústilo v debutové album „Break the Rules“. To kapela popisuje jako svůj milostný dopis rock ’n’ rollu. Připravovaná novinka, stejně jako aktuální EP skupinu z čistě rockových vod posouvá někam dál, k punku a osmdesátkové nové vlně plné kytarových riffů, zkreslených vokálů a přímočarého rytmu. „Waiting for the Dawn dokonale reprezentuje to, čím právě procházíme.  Texty jsou o vlastním potenciálu, nutnosti i výzvách, kterým člověk čelí, když jde svou vlastní cestou,“ prozrazují bratři Brogginiové.  

Sinplus vznikli v roce 2014. Na svém kontě mají například nominaci na cenu MTV Europe, vystupování před Roxette i reprezentování Švýcarska na Eurovizi.