Skip to content

Nabité koncertní léto Karin Ann, jako support si ji vybrali Imagine Dragons, Yungblud nebo My Chemical Romance

Teprve nedávno oslavila dvacetiny, ale už se stihla objevit na billboardu na Times Square v New Yorku, v německém Bildu, americkém New York Times nebo v italském Vanity Fair, a jako support si ji vybrali hudební hvězdy Imagine Dragons, britský zpěvák Yungblud nebo rocková formace My Chemical Romance. Řeč je o česko-slovenské hudebnici Karin Ann, které má letos opravdu nabité léto.

Ještě před zahájením koncertní sezóny stihla mladá zpěvačka úspěšně odmaturovat. Dopoledne zvládla ústní maturitu a za pár hodin už stála na pódiu v Rize, kde zahájila evropské turné zmíněných Imagine Dragons, se kterými pak vyrazila také do Prahy, kde s nimi dnes odehraje druhý koncert. Předtím si ještě stihla odskočit zahrát na pražský koncert britského zpěváka Yungbluda, který Karin Ann bere s sebou i na červencové australské turné. Na začátku své letní koncertní sezóny ještě zavítá do Varšavy a nabídne publiku svůj set jako support rockové formace My Chemical Romance.  

Spojení se všemi zmíněnými interprety je pro Karin velkou poctou: „Je mi velkou ctí zahrát si s oběma, a tak trochu uzavření nějakého kruhu. Když mi bylo čtrnáct zpívala jsem Radioactive od Imagine Dragons na přijímacích zkouškách na pěvecký kurz a o mých sympatiích k Yungbludovi, jeho tvorbě a komunitě, kterou kolem sebe vybudoval, se všeobecně ví,“ směje se Karin Ann.  

Aby toho nebylo málo, odehraje festivalové sety i na trenčínském Grape a mnichovském Superbloomu. Na všech koncertech zazní její starší písničky, ale i nové kousky, například aktuální singly looking at porn a almost 20 z právě vydaného EP side effects of being human.

Karin Ann byla letos v užších nominacích na Ceny Anděl v kategoriích objev roku a sólová interpretka. V roce 2021 se stala objevem roku v hudební anketě Žebřík. Úspěch zaznamenala také se singlem in company, se kterým se objevila na billboardu na Times Square v New Yorku, a to v rámci programu Spotify EQUAL. Společnost Spotify svým globálním programem Spotify EQUAL má za cíl zviditelnit ženské interpretky a podpořit rovnoprávnost žen a mužů v hudebním byznysu. Kromě hudby na sebe upoutala pozornost i aktivistickými postoji na podporu práv menšin. Média v Evropě například zaznamenala její vystoupení v polské ranní televizní show Pytanie na śniadanie, kde hrála naživo s duhovou vlajkou a veřejně podpořila polskou LGBTQ scénu. Pravidelně spolupracuje se světově uznávanými hudebními producenty jako je Chris Lord-Alge a Matt Schwartz a dalšími. Karin miluje módu a kreslení, vždy se podílí na návrhu svých outfitu a hlavně merche. Je autorkou většiny námětů svých hudebních videoklipů, kterých zatím stihla vydat dvanáct. Karin Ann žije střídavě v Žilině a Londýně.