Skip to content

Nabité koncertní léto Karin Ann, jako support si ji vybrali Imagine Dragons, Yungblud nebo My Chemical Romance – en

Teprve nedávno oslavila dvacetiny, ale už se stihla objevit na billboardu na Times Square v New Yorku, v německém Bildu, americkém New York Times nebo v italském Vanity Fair, a jako support si ji vybrali hudební hvězdy Imagine Dragons, britský zpěvák Yungblud nebo rocková formace My Chemical Romance. Řeč je o česko-slovenské hudebnici Karin Ann, které má letos opravdu nabité léto.

Ještě před zahájením koncertní sezóny stihla mladá zpěvačka úspěšně odmaturovat. Dopoledne zvládla ústní maturitu a za pár hodin už stála na pódiu v Rize, kde zahájila evropské turné zmíněných Imagine Dragons, se kterými pak vyrazila také do Prahy, kde s nimi dnes odehraje druhý koncert. Předtím si ještě stihla odskočit zahrát na pražský koncert britského zpěváka Yungbluda, který Karin Ann bere s sebou i na červencové australské turné. Na začátku své letní koncertní sezóny ještě zavítá do Varšavy a nabídne publiku svůj set jako support rockové formace My Chemical Romance.  

Spojení se všemi zmíněnými interprety je pro Karin velkou poctou: „Je mi velkou ctí zahrát si s oběma, a tak trochu uzavření nějakého kruhu. Když mi bylo čtrnáct zpívala jsem Radioactive od Imagine Dragons na přijímacích zkouškách na pěvecký kurz a o mých sympatiích k Yungbludovi, jeho tvorbě a komunitě, kterou kolem sebe vybudoval, se všeobecně ví,“ směje se Karin Ann.  

Aby toho nebylo málo, odehraje festivalové sety i na trenčínském Grape a mnichovském Superbloomu. Na všech koncertech zazní její starší písničky, ale i nové kousky, například aktuální singly looking at porn a almost 20 z právě vydaného EP side effects of being human.

Karin Ann byla letos v užších nominacích na Ceny Anděl v kategoriích objev roku a sólová interpretka. V roce 2021 se stala objevem roku v hudební anketě Žebřík. Úspěch zaznamenala také se singlem in company, se kterým se objevila na billboardu na Times Square v New Yorku, a to v rámci programu Spotify EQUAL. Společnost Spotify svým globálním programem Spotify EQUAL má za cíl zviditelnit ženské interpretky a podpořit rovnoprávnost žen a mužů v hudebním byznysu. Kromě hudby na sebe upoutala pozornost i aktivistickými postoji na podporu práv menšin. Média v Evropě například zaznamenala její vystoupení v polské ranní televizní show Pytanie na śniadanie, kde hrála naživo s duhovou vlajkou a veřejně podpořila polskou LGBTQ scénu. Pravidelně spolupracuje se světově uznávanými hudebními producenty jako je Chris Lord-Alge a Matt Schwartz a dalšími. Karin miluje módu a kreslení, vždy se podílí na návrhu svých outfitu a hlavně merche. Je autorkou většiny námětů svých hudebních videoklipů, kterých zatím stihla vydat dvanáct. Karin Ann žije střídavě v Žilině a Londýně.