Skip to content

Karin Ann podpořila vydání svoji nejoblíbenější skladby dvěma samostatnými koncerty v Los Angeles a New Yorku  

Československá zpěvačka Karin Ann má napilno. Od konce prázdnin vydala dvě silné skladby propojené koncepčními špionážními videoklipy a o víkendu odehrála svoje první dva samostatné koncerty v zámoří. Ve zcela zaplněných klubech: Bardot v Hollywoodu a Apotheke v newyorském Chinatownu představila nový singl, put me back together, který právě vychází.

Soft-popová melodie s příběhem o tom, že láska k někomu vás může změnit, se dostala do mnoha důležitých playlistů včetně globálního Glow s 1,1 miliony sledujícími, největšího německého playlistu Indie hudby Indie Brandneu nebo českého New Music Friday CZ/SK.  

„Skladba put me back together je jedna z mých nejoblíbenějších písní, které jsem kdy napsala. Je krásná, i když má smutný podtón,“ popisovala Karin o víkendu na pódiu v New Yorku a za zády měla svojí novou kapelu, ve které hrají i její oba mladí producenti William Graefe a Benjamin Lazar Davis.  

„Myslím, že je to tak trochu o tom, že když se do někoho opravdu zamilujete, změní vás to jako člověka, jste ochotni pro něj udělat cokoliv, i když pocity nejsou opětované, protože vám na tom tolik záleží,“ řekla posluchačům zpěvačka, které v publiku tleskali nejen posluchači, ale také hudební novináři a lidé z oboru, jako třeba Grammy ověnčený producent Chris Lord-Alge nebo kytarista Davida Bowieho Mark Plati.  

Poslední letošní koncert čeká mladou zpěvačku 9. prosince v klubu Supersonic v Paříži, kde na podzim hrála společně s Paris Paloma. 

Karin Ann si rychle vydobyla jméno jako ikona Generace Z v celé Evropě a nyní i ve světě. Její texty se noří hluboko do témat genderové rovnosti, duševního zdraví a lidských práv a také řeší vnitřní nepokoje 20leté mysli – mladou lásku, toxické vztahy a nejistoty. Hudba umělkyně, která je otevřeným zastáncem LGBTQIA+ práv komunity a menšin, dokonale balancuje mezi alternativou a mainstreamem.  Tvorba česko-slovenské zpěvačky, která byla v širších nominacích na ceny Anděl a vyhrála anketu Žebřík časopisu Report, neunikla pozornosti světových médií jakými jsou NOTION, HUNGER, Wonderland, Kerrang!, Vogue, MTV, ELLE, PROUD Radio Apple Music a BBC Radio 1.