Skip to content

Archa představí multimediální inscenaci „All the beauty“ od mladých tvůrců z celého světa. Uvede ji pouze jednou!    

Procházet se volně prostorem a nechat na sebe působit mezinárodní inscenaci, kterou vytvořili umělci z celého světa. To divákům nabídne představení s názvem All the beauty (Všechna krása), které se odehraje pouze jednou v divadle Archa 7. září a bude vyvrcholením sedmého ročníku Mezinárodní letní školy dokumentárního divadla.   

„Prostor divadla jsme odevzdali do rukou mladým divadelním tvůrcům, kteří pod naším vedením vytvořili show, do které zapojili light a sound design, moving image, originální práci s prostorem a vlastním autentickým textem. Diváci se mohou těšit na čtyři až pět menších představení, které se budou konat po celém divadle. Nabídneme tak opravdu unikátní zážitek, kdy prostor Archy bude využit jako nikdy předtím,“ říká ředitelka festivalu Jana Svobodová, která zároveň vede ateliér zaměřený na textové zdroje dokumentárního divadla a techniku úhlů pohledu. Projektu se účastní umělci z patnácti zemí z celého světa, například z Koreji, Iránu, Velké Británie, Turecka a dalších zemí.   

Mezinárodní letní škola dokumentárního divadla je platformou pro reflexi a předávání zkušeností, znalostí a myšlenek v oblasti dokumentárního a sociálně specifického divadla. Letní škola podporuje odvahu k samostatné individuální a kolektivní tvorbě a poskytuje účastníkům nástroje k nalezení vlastního uměleckého výrazu. Letní školu založili Jana Svobodová, která je přední divadelní režisérkou a Ondřej Hrab, ředitel Divadla Archa.  

Letošní výsledná inscenace pojmenovaná All the beauty (Všechna krása) bude uvedena pouze jednou a to 7. září 2023 od 20 hodin v Divadel Archa. Lístky jsou již nyní v prodeji na https://www.archatheatre.cz/cz/program/detail/2735/2023-09-07-vsechna-krasa nebo přes GoOut: https://goout.net/cs/vsechna-krasa/szsvwhw/