Skip to content

Advent v Arše. Přední české divadlo zve na dvě představení zdarma

Dvě přední inscenace pražské Archy lze vidět před Vánocemi zdarma. Vedení divadla se v čase adventu rozhodlo otevřít Archu všem, kteří vnímají předvánoční čas jako čas setkávání.

„Domníváme se, že společný zážitek, který přináší každá z nabízených inscenací, je tím největším dárkem, který můžeme my, divadelníci, věnovat našim divákům. Zapomeňte na chvíli na předvánoční shon a přijďte za zážitkem do Archy,“ láká na představení ředitel divadla Ondřej Hrab.

Vstupenky na obě inscenace: Ti, kdo mluví sami za sebe a Piano Babylon lze získat zdarma při nákupu na GoOut.cz zadáním slevového kódu ARCHAADVENT. Inscenaci Jany Svobodové Ti, kdo mluví sami za sebe je možné vidět 14. a 15. prosince, vždy od 20 hodin. Diváci se během ní budou pohybovat podobně jako v galerii.

„Uvidí několik malých scén, které jsou v rukách dvanácti performerek. Text inscenace tvoří jejich autentické příběhy. Součástí scénografie jsou chytré telefony, které tvoří samostatnou linku představení. Představení je přátelské k divákům, kteří se pohybují na vozíčku, či mají jiné pohybové limity,“ říká režisérka Svobodová.  

Klavírní virtuosové Beata Hlavenková a Michal Nejtek v dialogu dvou klavírních křídel narušovaných výtvarnými intervencemi Petra Nikla. To je další adventních představení v Arše. Inscenace Piano Babylon se hraje 17. a 18. prosince od 20 hodin. Hudebně výtvarná ekvilibristika Petra Nikla, Beaty Hlavenkové a Michala Nejtka diváky obejme radostnou hrou plnou nečekaných zvratů a překvapení.

„Stanete se na chvíli malými dětmi, které objevují svět zvuků, věcí, tónů a světla v každém okamžiku a zažívají při tom bezmeznou radost. Inscenace potěší dospělé, větší děti i celé rodiny. Hlavně ty, kteří milují hudbu a výtvarnou obraznost,“ uzavírá Hrab.  

Advent v Arše: https://www.divadloarcha.cz/cz/articles/detail/467/advent-v-arse