Skip to content

Zpěvák, producent a skladatel Marcell novým ambasadorem českého zastoupení značky Volvo

Renesanční přístup, talent a autenticita. To jsou hodnoty, které Volvo vnímá jako nezbytné pro úspěch, a oceňuje je rovněž u svých partnerů. Nově navázaná spolupráce Volvo Cars Czech Republic, s. r. o., s talentovaným umělcem, který je v hudebním světě znám jako Marcell, přesně toto splňuje.

Marcellova všestrannost a šíře záběru nás oslovily a těší nás, že budeme součástí jeho tvůrčí cesty,“ říká k novému partnerství Pavel Kunčík, který má v českém zastoupení Volva na starost zákaznickou zkušenost. „Naše nastavení míří stejným směrem. A věřím, že toto spojení otevře další možnosti včetně rozšíření okruhu zájemců i fanoušků na obou stranách.“

Rovněž nový ambasador českého zastoupení švédské automobilky vnímá navázanou spolupráci s nadšením: „Samozřejmě je mi velkou ctí stát se ambasadorem tak významné značky, jako je Volvo, se kterou nás pojí společné hodnoty.“ Myšlenky čistoty formy i obsahu se linou napříč Marcellovou tvorbou podobně, jako je Volvo vkládá do celého procesu tvorby automobilu od prvotního návrhu po samotnou výrobu. Pocit odpovědnosti za vlastní otisk na planetě mají noví partneři společný.

Marcel Procházka alias Marcell je český zpěvák, producent a skladatel. Rodák z Olomouce a absolvent lékařské fakulty Univerzity Palackého se začal muzikou zabývat už v průběhu vysokoškolského studia. Do širšího povědomí hudebních fanoušků se dostal díky titulní písni ke komedii Přes prsty s názvem Tvůj svět, na které spolupracoval s Lucií Bílou. Mezi jeho další hity patří skladby Srdce z ledu s Pauliem Garandem, píseň Svoboda s rapperem Lipem a sólové skladby Vedle tebe, Všechno, co se mělo stát nebo Mrtví kluci. Je znám i jako zpěvák kapely No Distance Paradise, s níž vydal dvě kritikou vřele přijatá alba. Loni v létě se představil jako host na turné kapely Mirai, kde odehrál všechny svoje aktuální singly.

Svěřený model Volvo XC40 Plug-in Hybrid využije Marcell zejména na cestách, na něž při svém aktivním profesním i osobním životě vyráží stále častěji. „Ročně ujedu až padesát tisíc kilometrů po koncertech a různých festivalech. A jako ekologicky smýšlejícímu člověku mi není lhostejné, jaký dopad to má na životní prostředí. To, že nyní mohu na svých cestách využívat nové volvo s hybridním pohonem, je pro mě velká radost a úleva. Myslím si, že je opravdu načase, abychom začali být k naší planetě zodpovědní a více přemýšleli o tom, jak jí ulehčit. A tuhle myšlenku bych rád sdílel dál.“ 

Kompaktní plug-in hybridní SUV je pro mladého umělce s neotřelým a nabitým životním stylem ideálním společníkem nejen na cesty, ale i do města. Jak říká Marcell: „Není to normální auto, je to prostě volvo. Zážitek klidu a inspirativní čistoty designu ve spojení s jednoduchostí kvalitních a zároveň udržitelných materiálů přináší skvělé místo pro odpočinek i samotnou tvorbu, je to můj svět, ve kterém se cítím sám sebou.“ Model dokonce nabízí i zdravější jízdu: pokročilý systém čištění vzduchu neustále sleduje kvalitu ovzduší ve voze a škodliviny či pyl jednoduše odfiltruje. Volbou plugin hybridního pohonu pak Marcell může naplnit svůj smysl pro zodpovědnost k prostředí, aniž by musel slevit na požadavcích na jízdní kvality.

Marcella letos čeká vydání jeho prvního sólového alba a dál se věnuje hudební produkci a skládání písní pro ostatní interprety – má za sebou například spolupráci s Lenny, Mirai, Ewou Farnou, Debbi, Adamem Mišíkem a dalšími zvučnými jmény. Během pandemie navíc začal působit jako lékař v Nemocnici Na Františku, s níž i nadále externě spolupracuje. Nové partnerství se značkou Volvo mu tak pomůže snáz zvládat jeho nabité dny.