Skip to content

Zpěvák Mirai po boku olympioniků burcuje děti ke sportu

Výjimečnou hodinu tělocviku zažily děti jedné pražské základní školy. V rámci projektu Sazka olympijský víceboj – Trénink s olympioniky je navštívili úspěšní čeští sportovci, kteří si s nimi v rámci vyučování přijeli zasportovat. Dorazili běžkyně Kristiina Mäki, zápasnice Adéla Hanzlíčková, pětibojař David Svoboda, ale také velký milovník sportu, zpěvák Mirai Navrátil.

Mirai není sice profesionálním sportovcem, ale skoro veškerý volný čas tráví sportováním. „Nejvíce mě baví raketové sporty. Když jsem byl mladší, hrál jsem závodně tenis a trávil hodně času na kurtech. V poslední době mě zasáhl trend paddle tenisu, moc lidí ho tady ale zatím nezná,“ prozradil hudebník z Beskyd, který také často a rád chodí po horách. „V roce 2020, když byl covid a nebylo co dělat, jsem se dokonce hecnul a absolvoval závod Beskydská sedmička, který je 101 kiláků.“

Během dvou hodin tělocviku se hráli různé dynamické a zábavné hry jako třeba ocásky, vytlačovaná nebo šlapaná. „Na tělák mám spoustu srandovních vzpomínek. Tak třeba jednou, když jsem byl ve 3. třídě, jsem se z něčeho hrozně radoval a skákal po tělocvičně jako blázen. Vlastně už ani nevím, z čeho jsem byl tak veselý, ale spadl jsem na hubu a natrhl si ji. Tak mi ji pak sešívali, protože jsem měl ústa doslova od ucha k uchu. Nevím, jak je to možný, ale stalo se,“ zavzpomínal s úsměvem Mirai.

Cílem projektu Sazka olympijský víceboj je do často méně oblíbených hodin tělocviku přinášet zábavnější formu pohybu a tím motivovat děti k tomu, aby se sport stal přirozenou součástí jejich životů. „Mě osobně hrozně bavilo dávat góly, získávat fifteeny. Ani tak mě nemotivovalo získat pohár nebo nějakou odměnu, ale prostě čistá prostá dětská radost z vítězství a hry,“ poznamenal Mirai, jenž se aktuálně s kapelou chystá na turné po největších hokejových halách po celé ČR a na další O2 arenu.

Letos děti do škol v jejich sportovním úsilí přišli podpořit také běžkyně na dlouhé trati Kristiina Mäki, zápasnice ve volném stylu Adéla Hanzlíčková nebo pětibojař David Svoboda. „Tělocvik byl vždycky můj neoblíbenější předmět, a i proto podporuji projekt Sazka olympijský víceboj. Byl bych rád, pokud by mu ve školách byla přikládána stejná důležitost jako ostatním předmětům, protože obzvlášť na prvním stupni hraje pohyb a sport důležitou roli ve vývoji dítěte,“ říkáolympijský vítěz z Londýna David Svoboda.

Trénink s olympioniky je oblíbenou aktivitou, kterou každý rok získají vždy dvě základní školy z každého kraje zapojené do projektu Sazka olympijský víceboj, jež před několik lety vznikl ve spolupráci společnosti Sazka a Českého olympijského výboru. V minulosti děti ve školách navštívil třeba rychlostní kanoista Josef Dostál, krasobruslař Tomáš Verner, stolní tenistka Iveta Vacenovská, olympijská medailistka Šárka Kašpárková a mnoho dalších. Více informací o projektu na: http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/.