Skip to content

Videoklipy Karin Ann bodovaly v USA i Cannes

Několik týdnů poté, co česká i zahraniční hudební média vysoce ohodnotila poslední dva videoklipy česko-slovenské zpěvačky Karin Ann, získala mladá hudebnice za svá videa rovnou několik mezinárodních ocenění. Nejvíce bodoval její aktuální videoklip „a stranger with my face“. Romantické špionážní video zasazené do 50. let minulého století natočilo v Praze americké režisérské duo Tusk. V hlavních rolích se kromě Karin Ann objevují američtí herci Gus Kenworthy a Ashley Moore. Právě tento snímek si na konci roku odnesl zlato na filmovém festivale New York Tri-State Film Festival a předním světovém online filmovém festivale Top Shorts. Stejný videoklip vysoce ohodnotila i odborná porota na festivale City Of Angels Women’s Film Festival v Los Angeles. Do semifinále se ‘a stranger with my face‘ probojoval rovněž na prestižních cenách Inide Shorts Awards v Cannes.

Karin Ann v písničce ‚a stranger with my face‘ přišla se symfonicky folkově zabarvenou melodií, podporovanou bluesovými kytarovými linkami a harmoniemi ve stylu Fleetwood Mac. Americké režisérské duo TUSK skladbu o přílišné idolizace a ztrátě části sebe sama, pojalo jako romantický špionážní videoklip zasazený do 50. let minulého století.

Příběh sleduje mladou sekretářku (Karin Ann) v hollywoodském filmovém studiu, která má za úkol zjistit pravdu o skandalizovaných milostných vztazích filmové hvězdy (Ashley Moore) s různými muži. Při špehování odhalí, že takové aféry jsou zástěrkou její skutečné sexuální identity, v té době velmi tabuizované. Otevřený konec videoklipu dostal rozuzlení až v navazujícím hudebním videu ,favorite star‘.

Kromě ‚a stranger with my face‘ sbírala loni Karin Ann úspěchy také s klipem ,if i fall for you‘. Ten obdržel v Los Angeles sošku akademie Film Awards (LAFA) za Nejlepší hudební video. Stejný snímek bodoval i v The Telly Awards, kde dosáhl na bronzovou příčku, opět v kategorii Nejlepší hudební video. Ocenění Telly Awards se v USA udílí již od roku 1979 a stojí za ním jedny z nejrespektovanějších reklamních agentur, televizních stanic, produkčních společností a vydavatelů z celého světa. Los Angeles Film Awards (LAFA) je měsíční soutěž pro filmaře a scenáristy z celého světa, které jim pomáhá nastartovat kariéru.

Karin Ann si velmi rychle vydobyla jméno jako ikona Generace Z v celé Evropě a nyní zkouší štěstí v USA. Je například držitelkou Objevu roku na cenách Žebřík časopisu Report a objevila se i ve dvou širších nominacích na Ceny Anděl. Jako první slovenský umělec byla uvedena na billboardu na Times Square v rámci Spotify’s EQUAL Music Program.

OCENĚNÍ: