Skip to content

Švýcarští Sinplus vydávají nový klip a chystají se na koncert v Česku

Podmanili si fanoušky na velkých českých festivalech a jejich klipy rotují i v tuzemských hudebních televizích a rádiích. Rockové duo Sinplus složené z bratrů Gabriela a Ivana Broggini vydává první videoklip k aktuálnímu albu Break The Rules. Kapela, jež má na svém kontě několik cen a nominací, včetně MTV Europe Music, se navíc chystá na podzimní evropské turné, které se zastaví 8. října i v Praze.  

„Vždycky jsme měli pocit, že Private Show (My RnR) je skladba, kterou byste měli poslouchat, když jste v autě, prostě zvýšíte hlasitost a jedete. Tady se zrodila myšlenka videoklipu tří holek, které cestují na festival a jen se dobře baví a užívají si cestu. Nemohou se dočkat, až se vrátí a uvidí živý koncert po měsících v lock downu, jako my ostatní,“ popisují bratři Brogginiové.  

Zatímco dívky v klipu poslouchají píseň, muzikanti se je snaží stopnout po cestě na festival, ale ty je nepoznají a nechávají je na ulici. „Natáčecí den jsme si užili. Velké poděkování patří děvčatům, která jsou naše kamarádky. Neměly vůbec žádný problém dostat se do svých rolí“.  

Album Break The Rules, ze kterého je i aktuální singl a videoklip, vznikl z potřeby změny. Kvůli ní podnikli hudebníci cestu do USA. Cestování mezi Kalifornií a Nashvillem jim pomohlo (znovu) objevit jejich kořeny. Hned na první poslech je jasné, o co bratrům šlo. Žádné triky a překombinovaná produkce, žádná schémata, jen kytara, basa, bicí, zpěv a spousta vášně: „Mohli bychom pokračovat v psaní tohoto alba navždy; tak to je, když vás baví to, co děláte. Vždy jsme milovali silné kytarové riffy a svěží, napjaté rytmy, takže … to jsme udělali. A teď máme pocit, že jsme na těchto písních závislí,“ doplňují bratři Brogginiové, kteří mají za sebou kromě ceny MTV i vystoupení na slavných festivalech jako Isle Of Wight či předskakování kapele Roxette.  

Na podzim nové písně představí evropskému publiku. V pátek 8. října vystoupí i v Cross Clubu v Praze. „Upřímně se nemůžeme dočkat, až se vrátíme na pódium, ale především do České republiky. Pokaždé, když jsme zde na festivalech hráli, měli jsme úžasné posluchače, kteří na naši hudbu skvěle reagovali. A Praha je jedním z našich oblíbených měst na světě,“ uzavírají.