Skip to content

Sopranistka Lenka Graf vydává klip k singlu I Dare.

Česká sopranistka Lenka Graf vydává nový singl s názvem I Dare. Píseň je pilotním singlem z připravovaného alba a Lenka na něm spolupracovala se dvěma význačnými světovými producenty, Carmenem Rizzem a Charliem Midnightem, několikanásobným držitelem cen Grammy, jenž je zároveň autorem textu. K songu vznikl i klip, který se natáčel v Miami a Ústí nad Labem.

Lenka Graf – I Dare: https://www.youtube.com/watch?v=nGIrcBLmduA

„Bylo mi ctí pracovat s takovými hvězdami svého oboru. S Charliem jsme se potkali poprvé a bylo to velmi inspirativní. Zároveň i trochu zvláštní v tom, že jsme spolupracovali na dálku, i kvůli jeho obavám z cestování vzhledem ke covidu. On byl v LA, já v Miami. Časový rozdíl tří hodin se dal ale v pohodě zvládnout,“ prozradila Lenka Graf. „Zaměřili jsme se i na anglickou výslovnost, kdy jednou Charlie zareagoval velmi pohotově a galantně, když jsem při výslovnosti “w” v některých slovech měla trochu problém, on slova v textu hned nahradil synonymy a pak si dělal legraci, že tohle neudělal ani pro Barbaru Streisand, se kterou v minulosti spolupracoval,“ uzavírá s úsměvem. S Charliem Midnightem, jenž dále pracoval třeba s Britney Spears, Cher, Sealem a dalšími, Lenka vytvořila rovnou dvě skladby, na druhou se posluchači mohou brzy těšit.

K písni I Dare vznikl také videoklip. Záběry do klipu se natáčely nejen u Lenky doma v Ústí nad Labem, ale také v Miami ve studiu známého mistra zvuku, Jimmyho Douglese, který spolupracoval s Björk, Madonou, Justinem Timberlakem a dalšími hvězdnými umělci. O režii klipu se postaral Adam Pavelka.

Na natáčení s Pavelkou vzpomíná Graf s nadšením: „Moc jsem si to užila, s Adamem je celý proces vždy velmi pohodový, už jsme spolu točili po několikáté.“ Pobyt před kamerou přitom pro Lenku není nic nového. Zahrála si třeba ve filmu Josefa Formánka Úsměvy smutných mužů, v reklamě dodavatele elektřiny a plynu Centropol a podobně.

V dohledné době Lenka Graf plánuje vydat další singl, duet s Billym Andrewesem, který vystupuje pod pseudonymem The Dark Tenorem a je v Německu v žánru operní zpěv a crossover mega hvězdou.