Skip to content

Smutné výročí Whitney Houston

Je to přesně osm let, co zemřela oblíbená zpěvačka Whitney Houston. Nešťastnou náhodou utonula 11. února 2012 ve vaně ve svém apartmá v Los Angeles. Zpěvačka byla držitelkou šesti cen Grammy a celosvětově prodala na stovky miliónů svých nahrávek. Závěr kariéry jedné z největších hvězdy ale poznamenalo užívání drog. 26. března zpěvačka znovu „ožije“ v Kongresovém centru Praha, kde bude k vidění hologramová show s názvem Večer s Whitney.

Zpěvačku Whitney Houston zná většina lidí díky mimořádně úspěšnému romantickému thrilleru Osobní strážce, v němž hrála po boku Kevina Costnera. Soundtrack k filmu – Will Always Love You – se stal nejprodávanějším ženským albem v historii, za týden se jej prodalo přes milion kusů. Za svou pěveckou činnost získala pět cen Grammy, dvě ceny Emmy a jedenadvacet Amerických hudebních cen. Od poloviny osmdesátých do konce devadesátých let Houston patřila k nejprodávanějším zpěvačkám. Vydala sedm studiových alb a prodala na 170 milionů desek a singlů.

V roce 2007 ukončila nešťastné manželství se zpěvákem Bobby Brownem. Její kariéru ale ničilo časté užívání alkoholu a drog. Houston prošla několika odvykacími kúrami, naposledy v roce 2011. Závislost se jí ale nakonec stala osudnou. V předvečer udílení cen Grammy, 11. února 2012, její bezvládné tělo našel v hotelovém apartmá v Los Angeles osobní strážce. Whitney Houston zemřela nešťastnou náhodou utonutím, nicméně k její smrti přispěla srdeční choroba a užívání kokainu. Bylo ji pouhých 48 let. 

Osm let po své smrti zazpívá Whitney Houston v Kongresovém centru Praha svoje největší hity. Přesněji její světelný obraz, označovaný jako hologram. Posmrtné turné umožnila její švagrová Patricia Houston, která je hlavní správkyní dědictví po umělkyni. Spolu s hologramem na koncertě vystoupí skuteční tanečníci, vokalisté i původní muzikanti zpěvačky, včetně jejího bratra Garyho Houstona. Hologramová show, která proběhne 26. března a nese název Večer s Whitney představí zásadní hity, včetně Will Always Love You, I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me), How Will I Know, I Have Nothing, The Greatest Love of All nebo Higher Love. „Whitney tady už není, ale její hudba s námi bude žít navždy,“ uvedla švagrová Whitney Patricie Houston, která je zároveň generální ředitelkou The Estate Whitney E. Houston.

Whitney Houston ovlivnila celou generaci mladších zpěvaček od Christiny Aguilery až po Mariah Carey. A právě Aquilera měla tu možnost zazpívat si s hologramem Whitney duet. Na veřejnost totiž uniklo video ze zkoušek finálového dílu americké soutěže The Voice. Vystoupení, které je tři roky staré, nakonec však diváci neviděli. Rodině zesnulé zpěvačky se výsledek nelíbil, takže televize duet stáhla. Záběry ze zkoušek však na veřejnost unikly.

Christina Aguilera – Whitney Houston Hologram Performance

Více o projektu: https://basehologram.com/productions/whitney-houston