Skip to content

Sinplus mají nový singl. Vrátili se ho nahrát do kultovní anarchistické kolonie v Alpách a v létě ho představí i v Česku

Švýcarské duo Sinplus, které tvoří bratři Gabriel a Ivan Broggini, vydává nový singl ‘Wildflower’. Zatímco poslední album kapela nahrávala na americkém jihu, nová písnička představuje cestu zpět k jejím skutečným kořenům v italské části Švýcarska. „Uvědomili jsme si, že jsme domov považovali za samozřejmost, místo, kde jsme vyrostli. A protože jsme v posledních dvou letech museli přestat cestovat a koncertovat, znovu jsme objevili zdejší kouzlo,“ přiznávají. Sinplus, kteří se často vracejí do České republiky a hrají je i tuzemská rádii, novou písničku naživo představí i během letních koncertů v ČR.  

Sinplus mají za sebou rádiové a streamovací úspěchy s posledním albem ‚Break The Rules‘ v celé Evropě. Bodovali i v rockových žebříčcích české IPFI. Nový singl znamená jak pokračování v jejich aktuálním zvuku, tak i začátek nového období. „Wildflower“ je prvním singlem připravovaného alba.  

Ivan a Gabriel vyrostli v italské části Švýcarska pod horou Monte Verità (v překladu Kopec pravdy) v Asconě. Na počátku 20. století zde vznikla legendární anarchistická kolonie. Blízko k ní měli slavní umělci, anarchisté, filozofové a myslitelé, jako například Hermanna Hesse, Karl Gustav Jung a Paul Klee. „Tito lidé sem přišli s myšlenkou pěstovat nový způsob života v souladu s přírodou, kde byly hlavními pojmy tolerance a svoboda,“ popisují bratři, kteří se s místem začali rovněž identifikovat. Inspirováni přirozenou krásou a magickou silou Monte Verità se tam vydávali psát texty a nové písně.   

Singl Wildflower nakonec produkoval Matteo Bassi. V aranži zdůraznil kmenový rytmus a divoké kytary. „Divoká květina (Wildflower) je znamením naděje, roste divoce a volně na všech místech, kde si lidé mysleli, že nikdy nebude, je nekultivovaným mainstreamem,“ doplňují bratři.  

Sinplus vznikli v roce 2014. Na svém kontě mají například nominaci na cenu MTV Europe, vystupování před Roxette i reprezentování Švýcarska na Eurovizi.