Skip to content

Richard Marx zavítá poprvé do Prahy

Jedna z nejslavnějších romantických skladeb všech dob – Right Here Waiting – zazní poprvé naživo v České republice. Autor megahitu z konce osmdesátých let, oceňovaný americký hudebník Richard Marx, ji připomene českému publiku v rámci světového turné k novému albu s názvem Limitless, během akustického koncertu 26. června 2020 v pražském Divadle Hybernia. Vstupenky na koncert jsou k dostání v síti TicketLIVE.

Richarda Marxe objevil na začátku osmdesátých let jiný slavný autor mnoha nesmrtelných hitů, Lionel Richie. Ten byl přesvědčen o nesporném autorském i interpretačním talentu teprve sedmnáctiletého mladíka.Od té doby se Richard začal naplno věnovat svojí oblíbené disciplíně, psaní písní pro sebe i další slavné kolegy. Napsal nebo produkoval hity například boybandu N’Sync, Lutheru Vandrossovi nebo Keithu Urbanovi. S mnoha dalšími skvělými hudebníky spolupracoval, v roce 2006 třeba absolvoval turné s bubeníkem The Beatles Ringo Starrem. 
Richard má na kontě více než 30 miliónů prodaných nosičů po celém světě, cenu Grammy za nejlepší píseň roku, několik nominací Grammy, čtyřplatinovou desku za hity Satisfied a Right Here Waiting, a mnoho dalších ocenění hudebního průmyslu.


Přes 30 let se jeho hity pravidelně objevují na špičkách celosvětových hitparád. Drží rekord jediného mužského interpreta na světě, jehož 7 písní v řadě se umístilo v Top 5 v nejprestižnějším americkém žebříčku singlů Billboard.
„Posledních pár let jsem se soustředil hlavně na koncertování po celém světě. Začínal jsem ale jako skladatel a tím se cítím být nejvíce. Chtěl jsem si proto připomenout, jak moc je pro mě skládání důležité. Psát písně jsem nikdy úplně nepřestal, v telefonu mám spoustu malých úryvků melodií, textů a hlasových poznámek. Tentokrát jsem se ale do toho opravdu ponořil a začal všechny nápady rozvíjet a dokončovat. Nakonec mi došlo, že zkrátka vzniklo album, o které se chci s fanoušky podělit,” vypráví Richard o vzniku svého nového alba Limitless, které vyjde 7. února 2020. Spolupracoval na něm mimo jiné se svým synem Lucasem. První singl z alba – Another One Down – napsali za hodinu a během několika málo dalších píseň i nahráli.
Akustický koncert Richarda Marxe v pražském hudebním Divadle Hybernia bude jeho historicky prvním v České republice. Fanoušci se mohou těšit na již zmíněnou hudební klasiku, a také na zbrusu nové singly z očekávaného dvanáctého studiového alba Limitless. 

http://richardmarx.com/

Vstupenky: https://www.ticketlive.cz/cs/event/richard-marx-26-06-2020