Skip to content

Radečci se spojili s Moravskou filharmonií Olomouc a natočili mrazivou koledu

Po pás sněhu, mrazivý vítr a nadmořská výška přes 1300 metrů. V takových kulisách natáčela kapela O5 a Radeček společně se členy Moravské filharmonie Olomouc novou verzi vánoční koledy Štědrý večer nastal.

Další záběry pro povedený videoklip vznikaly na hradě Helfštýn, kde se objevila i zpěvačka Moravského divadla Natálie Tichánková, která se na nahrávce také podílela.

„Štědrý večer nastal a my budeme rádi, když ho strávíte i s naší koledou. Kluci z O5 a Radeček si pro vás připravili tradiční českou vánoční píseň. Ke spolupráci přizvali Moravskou filharmonii Olomouc, zpěvačku Moravského divadla Olomouc Natálii Tichánkovou a sólisty Radima Sršně a Honzu Jílka,“ uvedl režisér a producent Daniel Kašpar ze studia Ta-musica.

„Zveme vás na dvě kouzelná místa v Olomouckém kraji – Státní hrad Helfštýn a na Šerák v jesenických horách. Budeme moc rádi, když vám koleda udělá radost a stane se součástí i vašich Vánoc,“ doplnil Kašpar.

Hudební skupina O5 a Radeček, která před několika dny zvítězila v anketě Český slavík v kategorii Píseň roku se skladbou Hory, nahrála podobný vánoční klip už počtvrté. V minulých letech vydala nové verze koled Tichá noc, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma. Videa pak vznikala na Pradědu, Dlouhých stráních nebo třeba na hradě Bouzov.