Skip to content

Praha zažije koncert dekády. Přijede Ed Sheeran.

Jaká jsou bezpečnostní a organizační opatření na koncertě Eda Sheerana?

Stejně jako do Prahy dorazí největší světová hudební hvězda Ed Sheeran, aby tam v neděli a pondělí odehrála dvě vystoupení, míří do metropole desetitisíce diváků, aby si užily největší koncert dekády v Čechách. Obě vystoupení 7. a 8. července v Letňanech přinášejí některá organizační a bezpečnostní opatření jak pro návštěvníka, tak pro Pražany. Vybrali jsme za vás ty nejdůležitější. Důležitou zprávou je i to, že ještě lze koupit vstupenky na vystoupení 8. července 2019 a pořadatelé doporučují s nákupem neotálet. Předprodej a všechny informace návštěvníci najdou na www.edsheeran.cz. Koncert pořádá agentura Charmenko CZ.

OTEVÍRACÍ DOBA AREÁLU  

Pořadatelé apelují na návštěvníky koncertu Eda Sheerana, aby vzhledem k vysokému počtu diváků dorazili do areálu s dostatečným časovým předstihem.

Orientační časy, které se mohou změnit:  

15:00 otevření areálu 

18:45 Zara Larsson 

19:45 James Bay 

21:00 Ed Sheeran   

VSTUP DO AREÁLU  

Ed Sheeran a jeho tým zaujímají nekompromisní postoj vůči komukoliv, kdo využívá neetické webové stránky nabízející sekundární prodej vstupenek. I z tohoto důvodu se při vstupu do areálu musí jméno uvedené na vstupence shodovat s předloženým průkazem totožnosti. Návštěvníci koncertu by proto měli mít připravené vstupenky v tištěné podobě hned u vstupu, což zajistí hladký chod odbavení a omezí fronty. V případě zakoupení několika vstupenek na totožné jméno, musí všichni přijít v doprovodu toho, jehož jméno je na vstupence napsáno. Opakovaný vstup nebude možný a po načtení vstupenka pozbývá platnosti.  

PARKOVÁNÍ  

„Při dopravě na koncert budou muset návštěvníci využít městskou hromadnou dopravu, auty nebude možné dostat se do blízkosti areálu ani zde zaparkovat. I okolní silnice zůstanou přístupné jen pěším,“ říká Michaela Jiráčková z pořádající agentury Charmenko CZ s tím, že areál koncertu se nachází dvě minuty chůze od konečné stanice metra C „Letňany“. „Městská hromadná doprava bude rovněž posílená,“ dodává.  

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ  

Seznam zakázaných předmětů, s kterými návštěvníkům nebude umožněn vstup: 

– DSLR fotoaparáty 

– iPady 

– Go-Pro kamery 

– selfie tyče 

– cedule či plakáty většího formátu než A5 

– batohy či tašky většího formátu než A5  

– profesionální audio/video rekordéry 

– zbraně jakéhokoliv druhu 

– nože a ostré předměty  

– drony či jiná zařízení ovládaná rádiovým signálem 

– skleněné předměty 

– plechovky 

– občerstvení 

– pet lahve 

– pyrotechnika 

– alkohol 

– laserová ukazovátka a světla  

  

VSTUPENKY NA MÍSTĚ A PLACENÍ V AREÁLU  

Vstupenky na přidaný koncert (8.7.) jsou stále k dispozici nawww.edsheeran.cz. Zakoupit je bude možné i na místě před vstupem do areálu. Platba kartou a hotově. V celém areálu pak bude možné platit pouze hotově. Jedinou výjimkou je merchandise stánek, kde lze platit kartou. Pořadatelé upozorňují, že v areálu se nenachází bankomat.

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP A ZDRAVÍ  

Vozíčkářům, kteří zakoupili ztp/p vstupenky, bude vyhrazen speciální sektor. „V poslední době nás kontaktuje velké množství těhotných žen nebo žen s několika měsíčními dětmi a ptají se na přebalovací a kojící prostory. Tyto na místě neplánujeme a znovu opakujeme, že z bezpečnostních důvodů návštěvu koncertu nedoporučujeme těhotným ženám a dětem nízkého věku,“ upozorňují pořadatelé.

Na místě budou přítomni hasiči a záchranná služba.  

Další informace najdete v sekci Často kladené otázky na www.edsheeran.cz