Skip to content

Píseň Petera Aristona Far patří k nejhranějším domácím skladbám v rádiovém éteru. Své nové album The Hit pokřtí 17. v Brně

Zpěvák, skladatel a producent Peter Aristone představil v červnu své nové album The Hit, ve kterém líčí své příběhy a postřehy ze života. Album bylo vřele přijato fanoušky a aktuální singl Far si navíc skvěle vede i v českém rádiovém žebříčku, kde vyšplhal na 5. Místo.

„Opravdu jsem nečekal, že tenhle song tolik zaboduje u posluchačů a mám obrovskou radost, že se moje tvorba lidem líbí,” říká Peter, který momentálně připravuje dva zářiové koncerty, během nichž své nové album pokřtí. První proběhne 17.9. v Brně v Kabinetu Múz a druhý 24.9. v Praze v Café v Lese.  “Po každém vydání nového alba mě baví ta výzva písničky co nejlépe obhájit naživo. Tentokrát to platí dvojnásob, protože mi vystupování po dlouhé odmlce kvůli karanténě opravdu chybí. Moc se na vás těším!,” doplňuje Peter.           

S hloubavým zpěvákem a skladatelem Peterem Aristonem se dá hodiny mluvit nejen o muzice a tvorbě, ale i o životě. Své aktuální příběhy a postřehy ze života vylíčil na novém albu The Hit, které vyšlo 12. Června.   

Název The Hit v sobě záměrně skrývá dvojí význam. “První je úder – to jsou všechny události a bolestné proměny, které v mém životě nastaly během natáčení,” líčí Peter a s humorem sobě vlastním dodává: “No a druhý význam je hudební hit, takže to může působit trochu provokativně a vychloubačně.”  

Prvním singlem z alba byla písnička Missing The Moments, pojednává o dítěti v nás a klade otázku, zda v životě zbytečně nepřicházíme o ty nejhezčí momenty. Druhý singl Far, který zpěvák představil letos na jaře, je osobní zpovědí o tom, jak vnímá dnešní vyhraněný svět a touží po nalezení zlaté střední cesty.   Album The Hit se většinu času natáčelo v Praze, Peter se také poprvé rozhodl zapojit do tvůrčího procesu i své spoluhráče z kapely. “Jsou to nejen mí spoluhráči, ale hlavně moji kamarádi, máme podobné názory a moc si rozumíme, proto mám radost, že byli součástí natáčení,” vypráví zpěvák.   

S produkcí alba Peterovi pomáhal Mark Plati, dlouholetý producent Davida Bowieho. “S Markem jsme se seznámili v USA, v době, kdy jsem předskakoval na koncertech písničkáře Marca Broussarda. Potkali jsme se v New Yorku v jednom klubu, kde jednou za čas probíhá den otevřených dveří pro začínající muzikanty. Přihlásil jsem se tam a zahrál pár písniček,“ vzpomíná Peter a dodává: “Po vystoupení jsme se s Markem dali do řeči a u baru si dlouho povídali o všem možném, o muzice, o Bowiem… Lidsky jsme si sedli a domluvili se, že spolu zkusíme něco vytvořit. Rok na to Mark přiletěl do Prahy, složili jsme spolu 3 písničky, z nichž jedna (Lights we don’t see) je i na albu. Spolupráce nám sedla a tak Mark kývnul na produkci celého alba a také souhlasil, že ho budeme točit v Praze s moji kapelou. Jen zpěv jsem pak nahrál v jeho newyorském studiu.”