Skip to content

Peter Aristone přichází po třech letech s novým albem The Hit, reflektuje na něm změny v osobním životě i současné dění ve světě

S hloubavým zpěvákem a skladatelem Peterem Aristonem se dá hodiny mluvit nejen o muzice a tvorbě, ale i o životě. Své aktuální příběhy a postřehy ze života vylíčil na novém albu The Hit, které vychází 12. června. 

Název The Hit v sobě záměrně skrývá dvojí význam. “První je úder – to jsou všechny události a bolestné proměny, které v mém životě nastaly během natáčení,” líčí Peter a s humorem sobě vlastním dodává: “No a druhý význam je hudební hit, takže to může působit trochu provokativně a vychloubačně.”

Prvním singlem z alba byla písnička Missing The Moments, pojednává o dítěti v nás a klade otázku, zda v životě zbytečně nepřicházíme o ty nejhezčí momenty. Druhý singl Far, který zpěvák představil letos na jaře, je osobní zpovědí o tom, jak vnímá dnešní vyhraněný svět a touží po nalezení zlaté střední cesty. 

Album The Hit se většinu času natáčelo v Praze, Peter se také poprvé rozhodl zapojit do tvůrčího procesu i své spoluhráče z kapely. “Jsou to nejen mí spoluhráči, ale hlavně moji kamarádi, máme podobné názory a moc si rozumíme, proto mám radost, že byli součástí natáčení,” vypráví zpěvák.

Cover desky The Hit

S produkcí alba Peterovi pomáhal Mark Plati, dlouholetý producent Davida Bowieho. “S Markem jsme se seznámili v USA, v době, kdy jsem předskakoval na koncertech písničkáře Marca Broussarda. Potkali jsme se v New Yorku v jednom klubu, kde jednou za čas probíhá den otevřených dveří pro začínající muzikanty. Přihlásil jsem se tam a zahrál pár písniček,“ vzpomíná Peter a dodává: “Po vystoupení jsme se s Markem dali do řeči a u baru si dlouho povídali o všem možném, o muzice, o Bowiem… Lidsky jsme si sedli a domluvili se, že spolu zkusíme něco vytvořit. Rok na to Mark přiletěl do Prahy, složili jsme spolu 3 písničky, z nichž jedna (Lights we don’t see) je i na albu. Spolupráce nám sedla a tak Mark kývnul na produkci celého alba a také souhlasil, že ho budeme točit v Praze s moji kapelou. Jen zpěv jsem pak nahrál v jeho newyorském studiu.”