Skip to content

Peter Aristone představuje videoklip k písničce Far

Zpěvák a skladatel Peter Aristone přichází s novým videoklipem k písničce Far z chystaného alba The Hit, jehož vydání je naplánováno na květen. Far je Petrova osobní zpověď o tom, jak vnímá dnešní vyhraněný svět a touží po nalezení zlaté střední cesty.

“V poslední době mám pocit, že se svět zbláznil, vše funguje ve velkých extrémech a většina lidí vnímá svět černobíle. Přijde mi, že žijeme v bublinách, je hodně různých komunit, které se mezi sebou kritizují, všechno je buď dobrý nebo špatný, společnost se rozděluje ještě víc, než tomu bylo dřív,” vypráví Peter a dodává: “A jak je to rozmělněný na ty bubliny, tak člověk neví, jak ten svůj život má uchopit, jestli se má přidat na jednu nebo na druhou stranu… Moc bych si přál najít ve světě kolem hloubku, správný balanc a zlatou střední cestu.”

Ve videoklipu jsou protiklady znázorněny nejen černou a bílou, ale najdeme v něm i několik dalších symbolů. Jeptišky představují náboženství, které je někdy také o extrémismu. Holčička na tříkolce vyjadřuje nevinnost, líbající se pár lásku, city a emoce. Muži v oblecích znázorňují byrokracii. Roušky, tak aktuální pro dnešní dobu, vyjadřují uzavřenost a odtažitost. A také tu najdeme postavu bezdomovce, který drží ceduli  “got no place to hide” (hledám místo, kam se schovat).

“Bezdomovec – to je postava, která je hozena do toho šílenství, hledá domov, klid, touží po začlenění se. I my se někdy můžeme cítit jako ten bezdomovec, nevíme, kam patříme, hledáme své pravé já,” vysvětluje Peter, který se domnívá, že bylo jen otázkou času, kdy přijde něco takového jako koronavirus. Doufá, že lidé nyní zpomalí, zamyslí se nad sebou, začnou si více vážit toho, co ve svém životě mají a co dříve vnímali jako samozřejmost.