Skip to content

Ostravská firma rozzáří nad Porubou Světlo solidarity

Ve čtvrtek 9. dubna se na noční obloze nad Porubou rozzáří světlo solidarity. Místní společnost High Lite Touring, která dodává do celého světa koncertní ozvučovací a osvětlovací techniku, se rozhodla tímto gestem vyjádřit díky všem, kteří bojují s koronavirem v první linii. Ostravané budou moci světlo naděje sledovat na obloze od 21 hodin. Světelnou show uvidí obyvatelé Ostravy a širokého okolí. Zářit bude z jižní části Poruby z průmyslové zóny Nad Porubkou.

„Chtěli bychom vyzvat Ostraváky, aby vyfotili Světlo solidarity ze svých domovů. Ve čtvrtek má být jasno, takže světelný kužel půjde vidět opravdu daleko. Snímky pak můžou přidat na sociální sítě s hashtagem #LightTheSky nebo #SvětloSolidarity.“ dodává společník firmy Ivo Mechel. Firma tímto gestem dá navíc práci svým zaměstnancům, kteří by kvůli zakázaným koncertům museli sedět doma. “Nechceme si jen stěžovat a nic nedělat, a tak jsme vymysleli několik akcí, které by lidem mohli dodat pozitivní energii.“ uvedl ředitel firmy Martin Duda.

Společnost High Lite Touring poskytuje technické zařízení pro všechny typy produkcí od divadel až po koncerty a festivaly. Momentálně nevyužitá světelná technika má povzbudit a dodat sílu hrdinům dnešní doby, kteří v boji proti koronaviru riskují vlastní zdraví.

Rozzáření oblohy je první akcí, na kterou se v High Lite Touring chystají. V plánu je i přímý přenos koncertů přímo ze skladovacích prostor firmy.