Skip to content

O5 a Radeček s Packetem představili společný song

Fanoušci O5 a Radeček a Poetiky se dočkali překvapení. Hitové kapely z Moravy právě představily společný song, který se jmenuje Doufám, a obě formace v něm dokonale snoubily svou hudební i textovou osobitost.

Myšlenka na společnou píseň vznikla při letošním udílení cen Anděl. S Edou z Poetiky jsme do sebe vrazili na schodech a dali se do řeči. Během pár minut jsme zjistili, že oba dva máme chuť napsat společnou věc,“ vzpomíná zpěvák O5 a Radeček Tomino.

Pointou písně je sdělení, že nezáleží, co člověku osud pod nohy přinese. Rozhodnutí je na každém z nás, jestli případnou překážku vezmeme jako výzvu, nebo jako neprostupnou zeď,“ popisuje novinkový singl Eduard Rovenský alias Packet z Poetiky.

Práce na textu si skupiny rozdělily rovným dílem. Také muzika vznikala vzájemně, a tak v hudební produkci může bystrý posluchač zaznamenat tvůrčí zásahy producenta a klavesáka Poetiky Daniela Hrdličky, pro kterého je stejně jako pro kapelu O5 a Radeček charakteristické aranžerské pojetí živých nástrojů a typická melodičnost.

K nové písni vznikl už také klip pod režisérskou taktovkou Dominika Jirovského, kterému se scénářem sekundoval rapper Eduard Rovenský. „Video se skládá ze dvou rovin, hudební a osobní, kdy tu hudební znázorňuje kapela O5 a Radeček a tu osobní vnitřní moje maličkost. Mezi záběry může divák zaznamenat také téma posledních dní, knížku Gump, jejíž jsem hrdým kmotrem a která je v současné době díky velkému zájmu čtenářů vyprodaná,“ podotkl Eda Rovenský.

S Poetikou se nám spolupracuje skvěle, společná nahrávka i klip vznikaly lehce, rychle, bez zbytečných řečí, jako by ta píseň byla už dávno v nás. Věříme, že tahle pohoda jde ze společného songu cítit,“ doplnil zpěvák Tomino.

Nový singl Doufám vychází v době, kdy kapela O5 a Radeček obráží republiku v rámci svojí tour Dobrý zprávy a kapela Poetika chystá už na tuto neděli 20. října velký koncert v centru Prahy na náměstí Republiky od 16:00.

Námět & scénář : Dominik Jirovský & Eduard Rovenský 

Kamera & střih : Dominik Jirovský 

Hudba : O5 a Radeček | Dan Hrdlička 

Text : O5 a Radeček | Eduard Rovenský 

Nahráno : TA Musica | Rooftop studio 

Mix & mastering : Ondřej Žatkuliak 

Backing & edit voc.: Dan Vrba

Úvodní foto: Ondřej Pýcha, 2019