Skip to content

Na Eda Sheerana přišlo na 150 000 diváků

Světová megastar Ed Sheeran přilákala do Prahy na 150 000 diváků.

Nejprodávanější hudební umělec planety Ed Sheeran potvrdil i v Praze, že jeho živé koncerty patří mezi celosvětově nejžádanější akce. Tím, že kvůli velkému zájmu nakonec musel v pražských Letňanech přidávat druhý koncert, vytvořil v české metropoli rekord hudebníka, který dva dny po sobě přilákal na svůj koncert tak velký počet diváků. Celkem jich do Letňan přijelo na 150 000. Vystoupení se díky tomu zařadilo mezi nejnavštěvovanější v České republice, kam patří první vystoupení The Rolling Stones nebo koncerty Michaela Jacksona a Pink Floyd. Oba koncerty Eda Sheerana pořádala agentura Charmenko CZ.

Přestože Sheeranovi tento týden vychází nové album No. 6 Collaborations Project, do Prahy dorazil ještě v rámci turné „Divide“ 2019. Atraktivitu pražského koncertu zvýšil fakt, že nejpopulárnější světový umělec vynechal okolní státy jako Polsko nebo Slovensko. Do České republiky se vrátil po čtyřech letech po svojí vyprodané tuzemské premiéře v Tipsport Areně. 

„Je nám opravdu velkou ctí, že jsme už tehdy dostali možnost Eda Sheerana do Prahy přivézt. Byli jsme u jeho tuzemského začátku a od té doby s hrdostí sledujeme jeho raketový růst,“ říká Lenka Muráriková z pořádající agentury Charmenko CZ.

Na oba pražské koncerty v Leňanech nakonec dorazilo na 150 000 diváků.

Jsme nadšení, že se nám podařilo přiblížit k první trojce nejnavštěvovanějších koncertů v České republice, byť ten náš se konal během dvou dnů. Velikostí se může zapsat mezi největší vystoupení této dekády,“ uvedla za organizátory Michaela Jiráčková z pořádající agentury Charmenko CZ. „Veliké díky patří celému našemu týmu, partnerům a hlavně návštěvníkům, kteří byli naprosto skvělí,“ řekla po skončení. 

Jako předskokané se na pražské zastávce Sheeranova turné představili popová hvězda Zara Larsson a britský písničkář James Bay.