Skip to content
Macca-Wiles

MACCA WILES VYDÁVÁ NOVÉ EP BAD HABITS

Vycházející britská hvězda Macca Wiles, který se svým první singlem výrazně zabodoval i u českých rádiových dramaturgů, vydává dlouho očekávané EP Bad Habits. Nahrávka, kterou produkoval zkušený Matt Schwartz (Yungblud, M.O., Massive Attack, Halsey) je nahlédnutím do Maccových zkušeností s bojem s vnitřními démony a do toho, jak jej ovlivnilo jeho duševní zdraví a minulé vztahy. Kolekce pěti skladeb s upřímnými texty přináší silné rockové písně podpořené rapovým backgroundem. Vydání EP doprovází aktuální singl Rapstar.  

„Na nahrávce zpívám a rapuju o věcech, o kterých se mnozí bojí mluvit. Lidé se často obávají ukázat svou emocionální stránku, mlčí o svých drogových závislostech a duševním zdraví,“ popisuje Macca Wiles.  

Wiles představil svůj svěží autentický zvuk už dobře přijatým singlem Outlined, jenž se v české rádiové hitparádě TOP 100 dostal až na 14 místo mezi nejhranějšími skladbami. Podobný úspěch zaznamenal mimo rodnou Británii i v Německu, Itálii nebo Finsku. EP kromě prvních singlů přináší tři nové skladby: podmanivou melodickou trapovou píseň Butterflies, návykovou Slime a rockovou skladbu inspirovanou začátkem 20. století Rapstar.  

Macca se ve skladbách snaží být upřímným hlasem, který jeho generace potřebuje. Posláním je podle něj povzbuzovat dospívající, aby nebyli sami. „Chci pomáhat lidem. Bylo by lepší na chvilku odložit chlad a pýchu a soustředit se na svůj duševní stav,“ míní.     

‘Bad Habits’ EP Tracklist:   

1.

Outlined 

2.

Honeytrap 

3.

Rapstar 

4.

Butterflies 

5.

Slime  

Dospívající roky Maccy v rodném Essexu nepatří mezi jeho nejlepší životní období. Nebyl fanouškem indie kapel, které jeho vrstevníci milovali, a oni zase nebyli fanoušky rapové hudby, kterou dělal. Po vyloučení ze školy proto zamířil do americké Atlanty, kde jej okouzlil tamější jižanský rap. Do Londýna se vrátil s novými zkušenostmi, a americkou hudbu, kterou přivezl, okořenil jedinečným hlasovým projevem, kytarovými riffy a svůdnými melodiemi. Vznikl tak jeho unikátní hudební styl, jež si okamžitě začal podmaňovat rádiové posluchače po celém světě.