Skip to content

Legendární podnik Hard Rock Cafe letos oslaví 50 let od svého založení. Vrací se k původnímu menu

Před téměř padesáti lety, konkrétně 14. června 1971, si v Londýně dva přátelé jménem Isaac Tigrett a Peter Morton začali plnit svůj velký sen. Založili dnes již legendární podnik Hard Rock Cafe, restauraci, kde se servírují ty nejlepší hamburgery, žebírka, hranolky, shaky a další pochutiny americké kuchyně.

Hard Rock Cafe je známé také svojí originální výzdobou v podobně rokenrolových memorabilii těch největších hvězd. Tuto kultovní dekoraci zdí HRC započal v roce 1971 zpěvák Eric Clapton, který zavěsil svoji kytaru nad svým oblíbeným stolem, aby si ho tak rezervoval. Nápad se tak zalíbil, že se k němu postupně přidávali další muzikanti a memorabilia se staly nedílnou součástí podniků po celém světě. Aktuálně sbírku tvoří asi 86 tisíc kousků.

HRC se díky dokonalým chutím a jedinečné atmosféře těší velké oblibě napříč kontinenty. V současné době Hard Rock International (HRI) operuje v 69 státech s 240 provozovnami zahrnujícími hotely, kasina, Rock Shop® a restaurace. V roce 2020 se společnost rozrostla také o divizi Hard Rock Digital zaměřující se na online retail sázkových kanceláří a interaktivních her. Hard Rock hosté najdou ve všech velkoměstech od Sydney, Tokio až po New York a mnoho dalších metropolích. Hlavní sídlo HRI je pak na Floridě

Pražská pobočka Hard Rock Cafe je v Domě U Rotta na Malém náměstí otevřená přes jedenáct let. K výročí 50ti let od založení podniku si zde hosté  mohou až do 3. února objednat jídlo z původního menu. “Až budeme mít možnost zase otevřít, bude nabídka menu kompletní. Zatím přes dovážkové služby nabízíme jen část z ní jako třeba Country burger, sendviče a podobně,” uvedla generální manažerka HRC Praha Martina Lednová.

V nabídce menu s názvem The Original nechybí křidýlka s cibulovými kroužky a dipy The Ringo, HRC’S Country Burger připravovaný podle receptu ze starého jihu z nejlepšího hovězího masa ve dvou vrstvách, sendvič s grilovaným sýrem, rajčetem a slaninou Grilled cheese, Haystack salad s kuřetem, kukuřicí, mrkví, čedarem a další dobroty.

Jídlo a pití z Hard Rock Cafe Praha lze objednat prostřednictvím rozvážkových služeb Wolt, Bolt a Dáme jídlo. Zde také platí do 20. 1. 2021 sleva 20 % na všechny burgery a sendviče.