Skip to content

Kytary.cz rozjíždějí talk show On Air

Hlavní tahoun trhu v prodeji hudebních nástrojů kytary.cz rozjíždí na svém YouTube kanále nový pořad s muzikanty ON AIR. Pořad o hudbě napříč žánry i generacemi moderuje Pavel Kučera.

Talk show s půlhodinovou stopáží slibuje vždy jeden rozhovor s muzikantem nejen o hudbě. Moderátorem pořadu je hudební publicista Pavel Kučera, mimo jiné spoluautor hudebně dokumentární série Kombo na ČT art či organizátor Ceny hudební kritiky Apollo. Hostem prvního dílu byl včera zpěvák a bubeník Tata Bojs Milan Cais, v druhém se pak představí zpěvák Mikolas Josef.

Milan Cais On Air

„Formátem půjde o klasický rozhovor bez střihů. Záměr pořadu je velmi jednoduchý, povídat si s hudebníky o muzice, ale nejen o ní, a to napříč žánry i generacemi. Nemáme v tomhle ohledu žádné omezení. Ať už se bude jednat o patnáctiletou rapperku nebo sedmdesátiletého bluesmana, hlavně musí jít o zajímavou osobnost co do tvorby i názorů. Jediné hranice jsou snad ty, že určitě nechceme jít do tvrdého bulváru ani do prvoplánové kontroverze,“ popisuje marketingový ředitel kytary.cz Filip Černý.

Rozhovory by podle něj měly být zajímavé a zábavné jak pro aktivní muzikanty, tak pro nejširší spektrum hudebních fanoušků, včetně těch, kteří třeba o daném interpretovi nikdy neslyšeli. 

„Kvalitní hudební publicistika postupně mizí z našich obrazovek, a to je něco, s čím se nehodláme smířit. Věřím, že nový pořad On Air pomůže české hudební scéně a vyplní bílé místo na mapě naší současné kultury,“ doplňuje.

„Nápad na talk show výhradně s muzikanty jsem v hlavě nosil minimálně rok, možná dva. Začátkem jara jsem se pak potkal s Filipem Černým, kterému jsem se o tom zmínil a on mi řekl, že o něčempodobném taky už nějakou dobu uvažují. Prakticky ještě na místě jsme se dohodli, že do toho půjdeme spolu,” říká Pavel Kučera. 

Pořad se bude pokaždé natáčet v kavárně On Air Café v prodejně kytary.cz v Modřanech, která mu dala i jméno. Hostem prvního dílu byl Milan Cais. 

„Povídali jsme si primárně o oslavách třiceti let existence skupiny Tata Bojs a jejich nové knize Tatalog. Hostem druhého dílu, který bude uveřejněn 12. června, bude jeden z nejnadějnějších mladých českých hudebníků, Mikolas Josef. Z počátku počítáme se čtrnáctidenní periodicitou každou druhou středu. Do budoucna ale uvažujeme i o vyšší frekvenci,” říká Pavel Kučera.

Podle něj prostoru pro hudbu v tradičních médiích ubývá. A jejich roli v tomto ohledu přebírá internet. 

„Jsem velmi rád, že bude pořad On Air uveřejněn právě na sociálních sítích kytar.cz. Jejich napojení na hudbu a domácí scénu není nutné dlouze vysvětlovat, a navíc jejich Facebook i YouTube kanál sledují velké počty lidí. Což je příslibem toho, že pořad bude mít mezi českými hudebními fanoušky velký dopad,”míní Kučera.