Skip to content

Klus nebo Wanastovi Vjecy se připravují na Létofesty

Ztracený přiveze premiérově dechovou sekci, Macháček si užije poslech kapel „zezadu“.

Marek Ztracený poprvé rozšíří kapelu o dechovou sekci, Wanastowi Vjecy dorazí se zbrusu novým playlistem, kam zařadí dlouho nehrané písničky, Mig 21 a Divokej Bill naopak do repertoáru přidají úplně nové, zatím nenahrané skladby. To slibují kapely, které zahrají na letošním třetím ročníku Létofestu, který v Česku jako první nabízí neokoukaný formát městského putovního festivalu. V průběhu léta se během dvou dnů v Pardubicích, Českých Budějovicích, Olomouci, Ostravě, Brně, Plzni, Karlových Varech a Liberci představí mimo jiné: Divokej Bill, Iné Kafe, Horkýže Slíže, IMT Smile, Pražský Výběr, Xindl X, UDG a další. Akce nabízí také zajímavý doprovodný program, kvalitní občerstvení nebo podporu lokálních kapel v každém městě. Vstupenky jsou v předprodeji v síti TicketLIVE. 

https://www.ticketlive.cz/cs/event/letofest

12. – 13. července – Pardubice, Hipodrom  19. – 20. července – České Budějovice, Výstaviště 02. – 03. srpna – Olomouc, Šantovka  09. – 10. srpna – Ostrava, Dolní oblast Vítkovice  16. – 17. srpna – Brno, Výstaviště  23. – 24. srpna – Plzeň, DEPO2015  30. – 31. srpna – Karlovy Vary, Rolava.  06. – 07. září – Liberec, Letiště 

„Městské festivaly jako je Létofest mě velice baví. Je hezké, že se sejdou místní a přijedou i lidé z daleka. Je důležité, že město ožije a lidé se u toho baví,“ říká Aneta Langerová.

Na Létofestech letos již podruhé vystoupí také Mig 21 v čele s Jiřím Macháčkem, který má z minulého roku spoustu zážitků. „Já na takových fesťácích naprosto miluju poslechy zezadu. Takové to, když člověk dohraje, zapálí si cigárko a jde si tak jako polosednout pololehnout. Poslechnu si vždycky hrozně rád všechny své kolegy. Letos tomu nebude jinak,“ říká. 

Letošní hudební sestava Létofestu bude opravdu silná a fanoušci se mohou těšit na skvělou muziku, ale také zábavné show. Mnoho kapel, které stráví na všech zastávkách Létofestů podstatnou část svého letního koncertování, na něj připravují speciality, které nebudou k vidění na jiných akcích. „Například Marek Ztracený dorazí s dechovou sekcí, která jistě okoření jeho program a dodá mu další rozměr,“ říká za pořadatele Pavel Vlašín a doplňuje, že Wanastovi Vjecy plánují novou vizuální show i playlist. „Doplníme ho o písničky, které jsme dlouho nehráli, a o které si sami fanoušci píšou,“ prozrazuje Robert Kodym z kapely Wanastowi Vjecy. Naopak Divokej Bill a Mig 21 nabídnou posluchačům Létofestů zbrusu nové skladby. „Nové písničky hrajeme také proto, že se nám pak společně s diváky vyvíjejí. Moc na ně ale v programu neupozorňujeme, aby nám je lidé nenatáčeli a nedávali na YouTube. Ty, které tam zahrajeme, vyjdou na našem novém albu v roce 2021,“ říká zpěvák Mig 21 Jiří Macháček.  

Sobotní odpoledne pak bude věnováno dětem. „Připravujeme bohatý program i ve spolupráci s partnery. Těšit se můžete na indiánskou stezku, horolezeckou stěnu, různé hry, tvořivé aktivity a plno dárků,“ doplňuje promotér. Třetí ročník Létofestu přinese i další novinky, které návštěvníkům zkvalitní služby. Například budou moci využít bezkontaktní platbu pomocí čipu v náramku, který zároveň poslouží jako stylový doplněk. 

„Hlavní výhodou bude pohodlí, jednoduchost, rychlost a bezpečnost. Výrazně zrychlí také odbavení u stánků s občerstvením,“ říká Monika Freibergová z pořádající agentury Yashica. 

O Létofestech se na Hitrádiu City rozpovídaly hlavní hvězdy festivalu.
O LétoFestech se na Hitrádiu City rozpovídal například Tomáš Klus, Aneta Langerová, Jiří Macháček, Xindl X nebo Pavel Vlašín z pořádající agentury Yashica.