Skip to content

KARIN ANN VYDÁVÁ ODVÁŽNOU ANTI-POPOVOU HYMNU A ZPÍVÁ I O PORNU

Československá zpěvačka Karin Ann, která loni vyhrála Objev v anketě Žebřík, a v srpnu získala nominaci ve Spotify’s Equal Artist of the Month, díky čemuž se objevila na reklamních obrazovkách Spotify na Times Square v New Yorku, přichází s aktuální písničkou a klipem„looking at porn“. Satirická skladba je věnována mužům středního věku, jejichž oblíbeným koníčkem je chrlení zlomyslných komentářů na mladé ženy na sociálních sítích. Skladba se zrodila z nenávisti, kritiky a šikany, kterou Karin Ann během svého dospívání zažívala pro svoje neortodoxní názory a postoje. Například poté, co v polské ranní show Pytanie na śniadanie vystoupila s duhovou vlajkou a věnovala svoje vystoupení polské LGBTQ scéně.

V singlu zpěvačka transformovala svůj hněv do taneční rockové skladby, se vším, co k ní patří: elektrické kytary, bubny a melodie. Už v prvním verši Karin prohlašuje, že nenávist je jed, který se šíří dál a přispívá k rozdělovanému světa. Vidíte, nakonec z hněvu vznikla zábavně-satirická píseň o stereotypním chování některých mužů středního věku, kteří nemají v životě nic jiného na práci než být bez přestání na internetu a kritizovat ostatní,“ směje se Karin, která při tvorbě opět vsadila na spolupráci s britským producentem Mattem Schwartzem. „Byla to skvělá zkušenost. Matt velmi dobře rozumí mé kreativní vizi a také rád vytahuje z lidí jejich stránky, které se sami bojí prozkoumat“.

Skladbu „looking at porn“ doprovází hudební video, jehož příběh napsala sama zpěvačka. Klip ztělesňuje estetiku Y2K, tedy aktuálního módního trendu, který se snaží přenést módu z televizních obrazovek přelomu let 1999 a 2000 do reality. Aktuální skladba zazní už na jarních koncertech evropského turné, kde bude Karin předskakovat vycházející britské hvězdě Alfie Templemanovi. Společně se zastaví například v Paříží, Kolíně, Bruselu, Hamburku, Berlíně nebo v Mnichově.

Karin Ann se na konci roku zařadila mezi československé umělce s nejvyšším počtem posluchačů na streamovacích platformách.