Skip to content

KARIN ANN DEBUTUJE S EP LONELY TOGETHER

Vycházející slovenská popová hvězda generace Z Karin Ann vydává debutové EP ‚lonely together‘. Kolekci sedmi písniček, které oscilují mezi popem, elektronikou a trapovými rytmy produkovali Brit Matt Schwartz (Yungblud, Massive Attack, Halsey) a slovenský producent Tomi Popovic.  

V pouhých 19 letech se Karin Ann, která má české kořeny, proslavila i mimo rodné Slovensko osobitým přístupem k alternativní popové hudbě. Její často konfrontační hudební videa provokovala i nutila k přemýšlení. Zpěvaččiny klipy nashromáždily téměř 2 miliony zhlédnutí na YouTube a podpořila je prestižní média jako The New York Times, MTV, Noctis, Wonderland nebo 1883.  

Debutové EP Karin Ann vznikalo 4 roky. První písničku na něj zpěvačka napsala už v patnácti letech. „Zatím měli posluchači pár singlů, ze kterých si na mě mohli udělat názor. Teď do rukou dostanou celé EP, které vypráví příběh. Některé písničky se navzájem propojují a v jiných mluvím o věcech, o kterých jsem si nikdy nemyslela, že o nich budu mluvit veřejně. Doufám, že lidé, kteří mě dosud podporovali, budou nahrávku milovat a budou ten příběh cítit stejně jako já,“ říká Karin Ann.   

Karin Ann se i přes velmi mladý věk ve skladbách věnuje tématům a problémům duševního zdraví a usiluje o rovnost ve všech formách. „Na Slovensku, které je v těchto otázkách často konzervativnější, bylo někdy složité přicházet s takovými tématy. Já jsem však vždy nacházela útěchu v hudbě, kterou dělám,“ říká zpěvačka, jenž nedávno se svým klipem babyboy získala hlavní cenu na Munich Music Video Awards. Porotu oslovilo, že v něm ukazovala známé příklady utlačování a diskriminace od dvacátých let minulého století až do současnosti  

„Nemluvím o těch věcech, aby se svět stal místem, kde můžete uniknout realitě. Mluvím o realitě, o tom, jaká je, a že v tom nejste sami. Myslím, že to teď lidé potřebují, víc než falešné písně o slunci a duhách. Lidé hledají skutečné věci a skutečné problémy, věci, ke kterým mají nějaký vztah, a ne věci, kterým mohou uniknout,“ dodává.