Skip to content

Kapela Il Volo poprvé na českém pódiu předvedla krásný koncert. Publikum tleskalo vestoje

Pop operní italské trio Il Volo poprvé navštívilo Prahu a svůj koncertní set předvedli hned před plnou O2 arenou. Kapelu doprovodil Bohemian Symphony Orchestra Prague a trio během koncertu s posluchači pravidelně komunikovalo, a to v angličtině, ale i rodné italštině.

Na pódium se k nim přidala i zpěvačka Tereza Mašková, jenž si s nimi zazpívala píseň Canzone Per Te.

Tereza Mašková je od puberty velkou fanynkou Il Volo, takže pro ni setkání bylo opravdu splněným snem: „Jsem nadšená, rozněžnělá, dojatá. Byl to pro mě obrovský zážitek a velice si vážím toho, že jsem s nimi mohla zpívat. Kluci byli moc příjemní, ohleduplní a přátelští. Doufám, že se třeba v budoucnu ještě někdy setkáme,“ řekla Tereza bezprostředně po koncertě.

Na koncertě dále zazněly například skladby My Heart Will Go On od Celine Dion, Hallelujah Leonarda Cohena nebo Sinatrova My Way.

Skupina se dala dohromady v roce 2009 během účasti všech zpěváků v televizní talentové soutěži Ti lascio una canzone na italské televizi. Následně zaznamenala raketový vzestup na mezinárodní scéně, kde se proslavila svým jedinečným stylem, který kombinuje tradiční italskou operu s moderními popovými prvky, často označovaným jako popera. Jejich repertoár zahrnuje klasické italské písně, ale také modernější skladby.

V průběhu své kariéry skupina vydala několik úspěšných alb, které byly oceněné i na mezinárodní úrovni. Poslední album je věnováno Ennio Moriconemu. Jedním z největších úspěchů italského tria bylo vítězství na prestižním hudebním festivalu Sanremo v roce 2015 s písní Grande Amore. Tento triumf jim otevřel dveře k účasti v Eurovision Song Contest stejného roku, kde obsadili třetí místo.