Skip to content

James Blunt se vrátí do Prahy s novým albem

Autor hitu You’re Beautiful vystoupí 6.března 2020 v pražské Tipsport areně.

Zpěvák James Blunt se vrátí do Prahy. Autor hitů jako You’re Beautiful, Goodbye My Lover nebo Wisemen vystoupí 6. března 2020 v pražské Tipsport Areně v rámci turné k novému albu Once Upon A Mind, kterým se vrací zpět k ryzímu písničkářství. Hudebník, jenž svými hity nejprve ovládnul Evropu, a pak se stal v USA prvním britským umělcem v čele hitparády od dob Candle in the Wind Eltona Johna, má zajímavý příběh. Absolvoval vojenskou akademii a sloužil i ve válečném Kosovu. Po odchodu z armády natočil debutové album Back to Bedlam, které patří v domovské Velké Británii k nejlépe prodávaným nahrávkám vůbec. Od té doby si fanoušci na celém světě koupili přes 23 milionů jeho desek. Lístek na pražský koncert bude v prodejních sítích Ticketlive a Ticketportal k dostání od 6. Září.     

„Poté, co Blunt na poslední nahrávce koketoval s elektronikou, se na aktuálním albu Once Upon A Mind vrací zpět k tomu, co umí nejlépe. Píše klasické písně, co chytnou za srdce. Důkazem je svěží singl Cold. Blunt slibuje, že na nahrávce najdeme i jeho klasické balady, popové skladby či lehký náznak country. Naživo zároveň přehraje i všechny svoje zásadní hity,“ říká promotér koncertu Dalin Vajčner.  

Nová nahrávka Once Upon a Mind vyjde na konci října. V únoru pak zpěvák se svojí skvělou doprovodnou kapelou vyrazí nejprve na britskou šnůru, která naváže na jeho světové turné. V rámci něj pak dorazí v pátek 6. března i do Prahy. Vstupenky budou stát od 890 korun a budou k dostání v sítích Ticketlive a Ticketportal.  

Bluntovo první album patří mezi nejúspěšnější britské nahrávky. Dobře si vedla i jeho další deska All the Lost Souls se singlem 1973, která vévodila hitparádovým žebříčkům ve více než dvaceti zemích. Třetí studiovou nahrávku Some Kind of Trouble vydal v roce 2010. Na zatím posledním čtvrtém studiovém albu lákal Blunt písní Bonfire Heart, s níž se dostal na čtvrté místo britské singlové hitparády. Poprvé Blunt v Česku vystoupil na vyprodaném koncertu v pražské Lumbeho zahradě v létě roku 2006. O jeho vystoupení byl tehdy takový zájem, že pořadatelé museli provizorně rozšiřovat areál.