Skip to content

Hudebník Marcell vydal nový singl a klip Všechno, co se mělo stát

Marcel Procházka alias Marcell je talentovaný český zpěvák, producent a skladatel. Kromě toho, že se věnuje hudební produkci a skládání písní pro ostatní interprety (má za sebou spolupráce např. s Lenny, Mirai, Adamem Mišíkem, Pauliem Garandem nebo Lucií Bílou), nyní přichází se svým novým singlem Všechno, co se mělo stát z připravovaného EP.

„Tento singl pro mě otevírá novou kapitolu, ve které poprvé přicházím s tvorbou pouze sám za sebe. Postupně představím své nové písně i s videoklipy, které reflektují období posledních dvou let. Je toho spousta, singly z EP budou vycházet postupně až do poloviny příštího roku,“ vypráví Marcell.

Píseň Všechno, co se mělo stát napsali ve třech spolu s Janem Vávrou a Ondrou Fidlerem. Následně se Marcell a Ondra Fidler postarali o finální produkci ve studiu Sono. 

“Hlavní myšlenkou celé písně je, že občas se v životě stanou věci, které člověk nečeká. Nebo se naopak nestanou ty věci, se kterými se počítalo. Důléžite je ale neztratit hlavu a pokračovat dál,” vysvětluje zpěvák. Režisérkou klipu se stala jeho žena Linda Procházka. “Inspirací a hlavním námětem klipu pro mě mělo byl úryvek textu této písně ,,jen čas ty rány hojí”. Marcell má tak v klipu nadpřirozenou schopnost – drží v rukou čas. Díky tomu potom může měnit sled událostí, vracet kostky, i když byly vrženy, nebo napravit to, co se pokazilo,” vysvětluje Linda.

Oba partneři se nedávno přestěhovali z Londýna do Prahy. „Téměř 4 roky byly úžasná zkušenost, kterou bych rád zúročil při práci na nových věcech. Krom společného života v Londýně jsme s Lindou procestovali spoustu míst, které nás inspirovaly a navíc mi Linda pomáhá s vizuální prezentací už několik let, nepřál jsem si natočit klip s nikým jiným, než právě s ní, protože jí naprosto důvěřuji,” uzavírá Marcell.

Do povědomí se Marcell dostal také jako zpěvák kapely No Distance Paradise, se kterou vydal dvě alba, jež byly kritikou vřele přijaty.  Na jaře i na podzim se Marcell představil jako host na turné s Mirai, které, když to aktuální situace dovolí, by mělo pokračovat opět na jaře příštího roku. 

Marcell s manželkou Lindou