Skip to content

Hudební label BrainZone otevřel během pandemie novou divizi. Pomáhá umělcům najít jiné zdroje příjmů, než jsou koncerty a merch

Hudební label BrainZone, který vydává kapely Chinaski, Lucie nebo zpěvačku Annu K. se rozhodl otevřít divizi nazvanou Sync & Publishing. Novým umělcům nabízí hledání příležitostí, jak jejich hudbu dostat do reklam, filmů, televizního vysílání, počítačových her či nejrůznějších znělek. V období koronavirové krize se totiž ukázalo, že u hudebníků a kreativců je třeba hledat i jiné zdroje příjmů, než je jen koncertování a prodej merche.     

BrainZone tímto krokem otevírá kapelám a interpretům nový typ spolupráce, který jim zaručuje mnohem větší autonomii oproti tradičnímu label dealu. Svět po období pandemie začal být navíc otevřenější i menším umělcům, tedy nejen hvězdám zastupovaných velkými labely a katalogy. „Možnost zastoupení v oblasti synchronizace nabízíme nejen nezávislým umělcům s vlastní tvorbou, ale i skladatelům hudby k filmu či reklamní hudby. Náš záběr je v tomto ohledu mezinárodní,“ vysvětluje ředitelka BrainZone Sync & Publishing Marie Zhořová.  

Kromě Evropy se BrainZone v této oblasti hodlá zaměřovat i na USA a v rámci portfolia bude usilovat o průnik hudby českých autorů například na Netfix, do reklam, východoevropských filmů, ale i na český trh. „Oproti místním katalogům znělek je cílem BrainZone dosáhnout přínosu pro umělce tím, že dohodnuté spolupráce budou založeny na strategických přínosech pro obě strany a mohou být proto dlouhodobé,“ říká ředitel hudebního labelu BrainZone David Tkáč.  

V rámci publishingu dokáže BrainZone pomoci umělcům vytvořit strategii vydávání nových singlů, EP nebo alb a také ji zrealizovat. Rozdíl oproti standardnímu rozsahu spolupráce s labelem je ten, že vlastníkem masteru, tedy nahrávky, zůstane umělec a nikoliv label. Umělec s nahrávkou proto může jakkoliv nakládat. „Naší výhodou je, že umělcům můžeme tzv. in-house nabídnout rozšíření služeb nad rámec Sync & Publishing, spolupracujeme úzce s BrainZone booking a BrainZone promotion,“ doplňuje Zhořová.  

Zájemci se mohou poradit ohledně kterékoli služby nebo jejich kombinace přes web https://brainzonesyncpub.com/cs/uvod/ (v sekci Pro Umělce)