Skip to content

Hit In The Shadows finských The Rasmus znovu ožívá

Je to už patnáct let od vydání nejúspěšnějšího alba finské kapely The Rasmus s názvem Dead Letters.

Na desce se objevily megahity jako In The Shadows nebo First Day of My Life, které skupině vynesly globální úspěch. Muzikanti se tedy rozhodli toto jedinečné výročí oslavit ve velkém. Poslední zářijový den zahájí v německém Hamburku velkolepé evropské turné, které zakončí  1. listopadu v Moskvě. Ve čtvrtek 24. října The Rasmus v čele se zpěvákem Laurim Ylönenem zavítají do Velkého sálu pražské Lucerny. 

Celkem 19 zastávek turné s Finy absolvují také čeští Eddie Stoilow, kteří budou kapele předskakovat.

Těsně před zahájením turné svým fanouškům  The Rasmus darují remake jejich největší pecky In The Shadows. O novou verzi hitu se postaral belgický DJ a producent Lost Frequencies. Jeho tracky se těší velké oblibě a na Spotify mají přes miliardu streamů„Snažil jsem se vytvořit mix mezi rasmusovským heavy rockem, jejich melancholickým zvukem a mojí elektronickou tvorbou,“ říká Felix De Laet alias Lost Frequencies. „Zkoušel jsem to poprvé zahrát na hlavní stagi festivalu Tomorrowland a byl to naprosto úžasný zážitek! Lauri má hlas plný emocí, skvěle zapadá do mých DJ setů a stal se vrcholem vystoupení. Nemůžu se dočkat, až budu moci tuto verzi písně sdílet se všemi.“ Příznivci této finské partičky si mohou pořídit také nově vydanou deluxe edici CD/LP/DA jejich nejprodávanějšího alba Dead Letters. 

Kvarteto okolo zpěváka Lauriho se však nejlépe cítí na pódiu. Pro jejich silná a energická živá vystoupení jsou vyhledávanou kapelou, která absolvovala turné třeba s Red Hot Chili Peppers, Garbage a dalšími. Návštěva jejich koncertu u příležitosti přehrání celého alba Dead Letters bude tedy výjimečným a intenzivním zážitkem: „Jsme nadšení, že k tomuto výročí můžeme vyrazit na turné a přinést nejen všechny skladby naší nejdůležitější desky, ale také speciální vizuál, protože Dead Letters je velmi divadelní a obrazotvorná. Některé písně si dokonce během tohoto turné odbydou svoji premiéru,” uvedl frontman Lauri Ylönen. 

Atmosféru celého turné si bude moci vychutnat také česká kapela Eddie Stoilow, která se stala předskokanem díky aktivitám nově vzniklé divize českého vydavatelství BrainZone International, jež mimo jiné hodlá pomáhat vývozu české hudby do zahraničí.   

The Rasmus / Eddie Stoilow – Praha:

FB event: facebook.com/events/2175847382458946

Předprodej e-ticket: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/213

GoOut: https://goout.net/cs/listky/the-rasmus/ceie/

Vstupenky dále v sítích Ticketportal, Ticketmaster, TicketLive a na předprodejní kase v Lucerna Music Baru.