Skip to content

Festival SOUNDTRACK Poděbrady uvede Formanova Amadea

Festival filmové hudby SOUNDTRACK Poděbrady uvede Formanova Amadea za doprovodu živého symfonického orchestru. Do programu přidává i českou koncertní premiéru We Will Rock You

Amadeus LIVE: Licencované představení britské produkční společnosti Avex Classics International Dirigent: Ernst van Tiel Orchestr: Filharmonie Hradec Králové Sbor: Kühnův smíšený sbor  Sobota 31. 8. 2019, 20:00  Formanův osmi Oscary oceněný Amadeus na velkoformátové LED projekci a místo studiově nahrané filmové hudby živý orchestr a sbor. Unikátní představení Amadeus LIVE, které během své premiéry před necelými třemi lety vyprodalo dvakrát prestižní Royal Albert Hall v Londýně a o měsíc později dvakrát Kongresové centrum v Praze, bude mít českou festivalovou premiéru. Snímek uvede v sobotu 31. 8.  festival SOUNDTRACK  Poděbrady. Právě s tímto městem je spojen i život režiséra Miloše Formana. Studoval zde výběrovou internátní školu pro válečné sirotky. O den později festival nabídne premiéru muzikálové senzace s největšími hity skupiny Queen We Will Rock You.  

Video trailer, foto kredit: The Saul Zaentz Company

Proslulý velkofilm Amadeus vznikl jako adaptace divadelní hry před časem zesnulého Petera Shaffera. Strhující příběh osudového střetu geniality s průměrností se natáčel před 35 lety v Praze a podílelo se na něm množství českých filmových tvůrců i herců. Dokonalá kamera Miroslava Ondříčka, fantastické kostýmy Theodora Pištěka ml. i krása pražských paláců, divadel a uliček propůjčily filmu nesmazatelnou atmosféru.  

„Miloš Forman dokázal s Mozartovou pomocí zprostředkovat dnešnímu divákovi prožitek ze špičkové klasické hudby. A právě projekt Amadeus LIVE, který uvedeme v Poděbradech, dokáže prožitek posunout ještě dále,“ říká Karla Sluková, dramaturgyně festivalu a dodává, že na pódiu v nově rekonstruované koncertní hale s dřevěnou podlahou, elevací a vynikajícím zvukem bude během představení celkem 89 hudebníků – 52 členů Filharmonie Hradec Králové s dirigent Ernstem van Tielem a 36 sboristů Kühnova smíšeného sboru.  

Film Amadeus vypráví příběh vídeňského dvorního skladatele Antonia Salieriho, kterého spaluje závist, když zjišťuje, že božské hudební dary, po kterých celý život toužil, byly uděleny bláznivému, vulgárnímu a nepoctivému mladému skladateli Mozartovi. Salieriho závist jej dohání až k tomu, že se intrikami snaží svého protivníka zbavit.

Miloš Forman měl také vztah k lázeňskému městu Poděbrady, kde se festival SOUNDTRACK odehrává. Navštěvoval zde internátní školu. Tam se mimochodem seznámil i s Václavem Havlem.  

Poslední festivalový den čeká návštěvníky světová rocková muzikálová senzace s největšími hity skupiny Queen v podání předních českých muzikálových a rockových zpěváků. Posluchači v Poděbradech budou první v Česku, kteří uslyší českou verzi We Will Rock You s legendárními hity jako Radio GA-GA, I Want to Break Free, We Will Rock You, Under Pressure, I Want It All, Who Wants To Live Forever, Another Bites The Dust, We Are The Champions, Bohemian Rhapsody nebo Somebody To Love v českých verzích za doprovodu sedmičlenné profesionální kapely. We Will Rock You dosud vidělo ve 28 zemí více než 20 miliónů diváků.