Skip to content

Velkolepá muzikálová revue Michala Nesvadby, Fantazie na kolečkách, se na podzim představí v deseti tuzemských městech – en

Originální muzikálová show pro celou rodinu, jejímž autorem je oblíbený herec pro děti Michal Nesvadba, Fantazie na kolečkách … aneb záhada mizejících hraček, se konečně dočká své světové premiéry.Ve dvouhodinové muzikálové revue pro celé rodiny, v režii Lumíra Olšovského a pod hudební taktovkou Ondřeje G. Brzobohatého, se představí 40 účinkujících v originálních výpravných kostýmech skřítků a pohádkových postav obklopených nafukovacím královstvím, oživené sportovními výkony mistrů na freestyle kolech, koloběžkách a in-line bruslích.  Michal poprvé doveze naživo Františka a Fanynku z Kouzelné školky a chybět nebudou Bafík, Zeleňour či Žluťoun ze známých televizních seriálů.

 „Na mých představeních napříč republikou mi děti, rodiče, prarodiče a přátelé stále říkali, ať udělám nějakou velkou show ve stylu těch dětských amerických. A ta chvíle je tady. Projekt je dárkem těm, kdo vyrostli na Kouzelné školce a vrcholem mé celoživotní práce pro děti. Vytvořil jsem podívanou, kde se stále něco děje, hraje barvami a světly a není nouze o napětí, smích i dojetí.  Fantazie na kolečkách bude velkou oslavou a party na všem, co se točí pod nohama. Na kolečkových bruslích, kolech, hoverboardech, jednokolkách i koloběžkách. A rozhodně není jen o mě. Nezvyklé propojení pohádky a sportovního světa freestylu dělá show ojedinělým a výjimečným zážitkem. Budeme sledovat napínavý příběh jedné školky, kde se začaly ztrácet hračky. Diváci a děti se stanou součástí příběhu a s pomocí skřítků v čele s Františkem a Fanynkou pomohou záhadu vyřešit, ” říká ke slavnostní premiéře její tvůrce Michal Nesvadba.

Velkolepá rodinná show Fantazie na kolečkách s podtitulem Záhada mizejících hraček pobaví děti od 3 let, ale také jejich starší sourozence, kteří už možná pohádkám odrostli, ale rádi se prohánějí na kolech a koloběžkách ve skate parcích. Napětí a adrenalinový zážitek totiž dodávají pohádkovému příběhu sportovci, mistři světa a Evropy na freestyle koloběžkách a kolech, kteří předvedou mistrovské skoky a triky na rampách, kde se ukáží v nezvyklých rolích.

Pro Michala Nesvadbu je autorský projekt vrcholem a vyústěním jeho celoživotní práce po děti, také oslavou 65. narozenin a hlavně rozloučením.  Ve své domovské České televizi oznámil ukončení působení v pořadu Kouzelná školka k červnu 2023. Michal Nesvadba byl součástí pořadu od roku 1999, kdy navázal na rodinnou tradici, kterou kdysi svými pořady pro děti založil jeho otec, herec Miloš Nesvadba. 

Autorský tým velkolepé rodinné show Fantazie na kolečkách tvoří jména jako Lumír Olšovský (režie), Ondřej Gregor Brzobohatý (hudba) či Lukáš Vilt (choreografie) nebo Tomáš Váňa (režie filmu). Vystoupí čtyřicet účinkujících, mezi nimi i mistři světa, Evropy ve freestyle na koloběžkách (Richard Zelinka), na in-line bruslích nebo na MTB kolech (Tomáš Zejda). Chybět nebudou originální Michalovy vynálezy ze samolepicí pásky, nafukovací svět a kostýmy v nadživotní velikosti, unikátní světelné efekty a vystoupení skupiny Pyroterra nebo obrovská LED plocha o rozměrech 12×5 metrů s úžasnou videoprojekcí, která je součástí celého představení.