Skip to content

V předvečer svých dvacátých narozenin oznamuje Karin Ann společné koncerty s Imagine Dragons a vydává lyric video k titulni písni nového EP almost 20 – en

Přestože je na hudební scéně teprve krátce, už o ní s nadšením psali německý Bild, americký New York Times či italský Vanity Fair. S aktuálním EP side effects of being human letos zabodovala i v České republice, kde se dostala do užších nominací na Ceny Anděl a zároveň se stala objevem roku v hudební anketě Žebřík. Nyní si devatenáctiletá slovenská zpěvačka s českými kořeny Karin Ann připisuje další mezinárodní zářez. Kapela Imagine Dragons si ji vybrala jako hosta tří evropských koncertů: v lotyšské Rize a na dvou vystoupeních v Praze. Zároveň Karin v předvečer svých 20 narozenin vydává lyric video k titulní písni nového EP almost 20.  

„Almost 20 je pro mě velmi osobní písnička, proto jsem ji vybrala jako titulní na novém EP. Řeší moje pocity během dospívání, které silně ovlivnila dvouletá, nedobrovolná izolace od mých vrstevníků a odtržení od aktivit, které dospívající lidi běžně zažívají,“ popisuje Karin a dodává, že ji vždycky potěší, když si její posluchači najdou v textech i vlastní význam.  

Skladba almost 20 zazní také na koncertech s Imagine Dragons 1. června v lotyšské Rize a 5. i 6. června v Praze. Kromě toho Karin Ann potvrzuje další hraní na britském hudebním festivale Great Escape v Brightonu. „Je pro mě velkou poctou, že si mě Imagine Dragons vybrali. Kapelu sleduji dlouho, mám je ráda a souzním i s jejich postoji, například v oblasti LGBT práv,“ popisuje zpěvačka, která se sama ve svých textech věnuje tabuizovaným tématům jako je duševní zdraví, nerovnoprávnost a utlačování minorit.  

Nové EP Karin Ann side effects of being human vznikalo na Slovensku, v Česku, Londýně a Kalifornii. Pod nahrávkou, která přináší kromě popu i více kytar a energie jsou podepsaní prvoligoví producenti Chris Lord-Alge a Matt Schwartz. Některé kytarové party natočil sólový kytarista Bon Jovi Phil X. Zpěvačka osmi písňovou kolekcí uzavírá dva roky na hudební scéně. Během nich stihla vydat 12 singlů, debutové EP, akustickou nahrávku nebo se objevit v kampani programu Spotify EQUAL na billboardu na Times Square v New Yorku.