Skip to content

Dva z nejvýraznějších mladých hlasů Generace Z ze západní a východní Evropy zpívají společně o toxickém vztahu

Píseň, která řeší aktuální jev lockdownové doby. Toxicitu ve vztazích mezi partnery. To je téma nové skladby sociopathic, ve které se sešli osmnáctiletá slovenská zpěvačka Karin Ann a třiadvacetiletý britský hudebník Macca Wiles. Přestože oba žijí na jiném konci Evropy, mají mnoho společného, včetně prvních úspěchů ve světě, rotujících singlů v několika evropských zemích nebo i to, že se oběma začalo dařit v době, kdy svět zasáhla celosvětová pandemie. Karin i Maccu zároveň média označují za nové nejvýraznější hlasy evropské Generace Z. Produkce jejich společné skladby sociopathic se ujal známý hudební producent Matt Schwartz, který má na kontě spolupráci s hvězdami jako jsou Yungblud, Massive Attack nebo zpěvačka Halsey.  

„Sociopathic je o vztazích. O tom, co se může stát, když se vztah mezi dvěma lidmi pokazí, a dojte k tomu, že si lidé přivodí bolest i emocionální traumata jak navzájem, tak i sami sobě,“ popisuje rodačka ze slovenské Čadce Karin Ann, která stihla za krátkou dobu zaujmout redaktory amerických The New York Times, německého Bildu nebo evropské MTV a dostala pozvání absolvovat vyprodané polské turné s hvězdnou zpěvačkou Sanah. 

Macca zase vyrostl ve Velké Británii a později se přestěhoval do Atlanty, kde jej okouzlil tamější jižanský rap. Do Londýna se vrátil s novými zkušenostmi a americkou hudbu, kterou okořenil jedinečným hlasovým projevem a kytarovými riffy. Vznikl tak jeho unikátní hudební styl, jež si okamžitě začal podmaňovat rádiové posluchače po celém světě. „Vždycky jsem chtěl vyprávět příběhy. V písničkách mluvím o věcech, o kterých se lidem příliš nechce hovořit, protože se často bojí ukázat svou emoční stránku,“ popisuje mladý hudebník.

Karin Ann sbírá fanoušky v Evropě i mimo ni svým divokým přístupem k alternativní popové hudbě, který je jak konfrontační, tak zranitelná. Její hudební videa, která provokují k přemýšlení, nashromáždila téměř 2 miliony zhlédnutí na YouTube a zkoumala širokou škálu témat, včetně rovnosti pohlaví (‘babyboy’), toxicity pro život a lásku (‘3AM’) a duševního zdraví (‘i yearn for agony’).   Aktuální singl sociopathic předznamenává debutové EP Karin Ann, které vyjde v květnu.