Skip to content

Chinaski ukončují karanténu videem ze svých domovů a chystají se na živé koncerty

Video, které vzniklo během karantény a které má posloužit jako rozloučení s domácí izolací a navnadit na letní živé hraní. To je aktuální klip kapely Chinaski k remixu skladby Já a můj kůň z posledního řadového alba 11. Skupina má v plánu do konce roku objet celé Česko a postupně hrát pro takový počet lidí, jaký úřady povolí. První červnový koncert v Riegrových sadech v rámci akce Muzika v parku se vyprodal za šest minut, takže kapela přidala hned další. Po něm muzikanti kolem Michala Malátného postupně vyrazí do Brna, Ostravy, Olomouce, Hranic, Boskovic, Turnova, Strakonic, Sušice nebo Hlinska. Předprodej bude v síti TicketLIVE.

„Písnička Já a můj kůň vznikla u Michala na chatě. V jednu ránu mu začal hořet kompost, takže jsme vyběhli a dvě hodiny hasili. Podávali jsme si vědra s vodou a chvilku si mysleli, že to snad ani nezvládneme. Když se nám to nakonec podařilo, ještě jsme zůstali vzhůru a brnkali si na kytaru. A v tu chvíli mě napadl motiv skladby,“ popisuje bubeník kapely Lukáš Pavlík.

Text pak dokončil o něco později Michal Malátný v Košicích v hotelu, před kterým stála socha koně. „Michal ten text nakonec nazval Já a můj kůň, aniž by si sochy všiml. Prostě to bylo znamení,“ doplňuje Pavlík. Písničku nakonec na album zprodukoval Brit Sacha Skarbek, který stojí za nejslavnějšími nahrávkami a písničkami Adele, Miley Cyrus nebo Jamese Blunta.

Chinaski – Já a můj kůň (remix)

„Přestože je Skarbekova aranž skvělá, stejně nás s klávesistou Janem Steinsdörferem lákalo udělat remix. Bavili jsme se o něm již před karanténou, ale právě karanténa nás vybídla, abychom se do toho pustili. Vše vznikalo online, stejně jako později video, které jsme každý pojali po svém. Ukazujeme v něm, jak jsme každý trávili čas v karanténě. Doufáme, že naše fanoušky pobaví,“ uzavírá Pavlík.