Skip to content

Celosvětově uznávaný hudebník Karel Havlíček představuje instrumentální album SPOKEN Black

Jeden z nejúspěšnějších současných českých skladatelů, Karel Havlíček, vydává druhé sólové album SPOKEN Black. Úspěšný autor, který mimo jiné připravil hudbu k americkému thrilleru Carpe Noctem s Ninou Bergman, muzikou opatřil trailer Reminiscence s Hughem Jackmanem nebo je podepsán pod trailerem k poslednímu Batmanovi s Robertem Pattinsonem, se na novince českým posluchačům představuje osmnácti instrumentálními skladbami. Ty nahrával a komponoval tři roky – střídavě ve svých studiích v Praze a Los Angeles.

„SPOKEN Black je výsledkem nejhlubších myšlenek, emocí a příběhů, které odrážejí můj život a zkušenosti ze dvou zcela odlišných částí světa,“ popisuje Karel Havlíček. Novou desku složil a nahrál na klavír s častým doprovodem symfonického orchestru a experimentální ambientní elektroniky. „Ta deska je takový můj diář, kde jsem zaznamenal poslední tři roky svého života. Je tam vše, od samoty až po silné životní zážitky. Názvy songů jsou všeříkající. Je tam také hodně cestování,“ říká Havlíček, který momentálně pracuje s orchestrem STRO.MY na živém provedeníSPOKEN Black: „Už jsme měli pár zkoušek a tohle spojení je to, na co jsem čekal. Můžete se těšit na koncept koncertů s orchestrem, který tu ještě nebyl,“ doplnil.Svoji hudbu v budoucnu navíc plánuje propojit s multimediální výstavou prostřednictvím obrazů svého bratra Maxima, jenž je úspěšným malířem ukotveným v Los Angeles. V současné době zároveň dokončuje filmový velkorozpočtový videoklip s režisérem Maxmiliánem Turkem k nejhranější skladbě z desky Above Ground.

Desce SPOKEN se daří také na streamovacích platformách. Na Spotify i Apple Music je deska nehranější vážnou deskou v USA, v ČR je na 11. místě. „Moderní vážná hudba je u nás na vzestupu, jsem za to moc rád. Nyní se chci pokusit ji hlavně protlačit mezi mladé publikum, tam máme ještě oproti světu rezervu,“ uzavřel Havlíček.

Karel Havlíček je český hudební skladatel a multiinstrumentalista, jehož tvorba zahrnuje muziku k zahraničním filmům, seriálům, reklamám a televizním znělkám. Jako skladatel se prosadil v Los Angeles, kde spolupracoval s hollywoodskými hvězdami, ale působí i na českém hudebním poli. Je například členem indie-rockové kapely Southpaw, která letos vydala po 11 letech desku s názvem I’m Really Gonna Miss These Songs When I’m Dead. V Southpaw působí jako autor hudby, pianista a hráč na klávesové nástroje.